czwartek, 7 grudnia, 2023
spot_img

Powiatowy Dzień Pola z Marketem Rolniczym Minge

spot_imgspot_img

27 czerwca odbył się XXV dzień pola powiatu Grodziskiego. Organizatorami wydarzenia był WODR oraz Market Rolniczy Minge.

Wydarzenie składało się z części seminaryjnej oraz zwiedzania poletek z nawożeniem. Prezentowały się firmy Adama, Adob, Agromix, Ciech, Corteva, Danko Euralis, Intermag, HR Smolice, HR Strzelce, Nu Farm, Sharda oraz Top Farms. Była to również świetna okazja do wysłuchania ciekawych prelekcji dotyczących prawnych aspektów nawożenia azotem, a także do zwiedzania poletek pokazowych.

Szczególnie interesująca była prezentacja poletek z odmianami. Rolnicy mogli sami przekonać się jak sprawdzają się odmiany w warunkach suszy, która po raz kolejny nawiedziła Wielkopolskę, a tak naprawdę obejmuje już cały kraj. Prezentowane odmiany są dostępne w Markecie Rolniczym Minge.

Z odmian rzepaku, szczególnie dobrze prezentowały się odmiany Atora, ES Vito, Einstein F1, oraz Mercenes F1.
Z odmian zbóż goście mogli zobaczyć odmiany jęczmienia ozimego Jakubus, Zika, Quadriga, pszenicy m. in. Rotax, Expo, oraz odmiany żyta Performer, Promotor, a także kolekcję odmian hybrydowych. |AW

Powiatowe Dni Pola

 

Joanna Trzymkowska
Joanna Trzymkowska
Z rolnictwem związania jestem od najmłodszych lat. Swoje pierwsze doświadczenia zdobywałam w rodzinnym gospodarstwie. Skończyłam studia rolnicze i dalej rozwijam rolnicze pasje.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników