czwartek, 18 lipca, 2024
spot_img

Poważny pożar obory w Wielkopolsce. 21 sztuk bydła nie przeżyło

spot_img

Do poważnego pożaru gospodarstwa doszło w miejscowości Dalki, w gminie Gniezno, w Wielkopolsce. Budynek gospodarczy w którym znajdowało się bydło zajął się ogniem. Na miejscu pracowały 4 zastępy straże pożarne. Niestety znacznej części zwierząt nie udało się uratować.

zdj:PSP Gniezno

Pożar obory. Właścicielowi udało się ewakuować cztery sztuki bydła

Zgłoszenie o pożarze budynku inwentarskiego w miejscowości dalki wpłynęło do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie 24 października 2022 r. o godzinie 10.44. Na miejsce zdarzenia zadysponowano trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Gnieźnie oraz jeden zastęp z OSP w Mnichowie. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano pożar obory w której znajdowało się bydło. Właściciel podjął próbę ugaszenia pożaru przed przybyciem Straży Pożarnej oraz ewakuował cztery sztuki bydła w miejsce bezpieczne.

Pożar obory. Właścicielowi udało się ewakuować cztery sztuki bydła
zdj: PSP Gniezno

21 sztuk bydła nie przeżyło pożaru

Oficer prasowy PSP w Gnieźnie mł. bryg.  Jarosław Łagutoczkin poinformował, że ogień objął wyściółkę pomieszczenia, w którym znajdowały się krowy oraz styropianowe ocieplenie dachu, które kapało na dół i podsycało pożar. W wyniku ognia, zadymienia i temperatury zginęło 21 sztuk bydła, a 4 uratowane przez gospodarza zostały poparzone. Krowy dostały antybiotyk i prawdopodobnie uda się je uratować. Wskazał przy tym, że strażakom udało się ocalić budynek obory, a w pożarze nikt nie został ranny. O zaistniałej sytuacji poinformowano Powiatowego Inspektora Weterynarii oraz zadysponowano na miejsce zdarzenia lekarza weterynarii. Okoliczności zdarzenia ustala Policja.

źródło: PSP GNIEZNO; rmf fm

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x