czwartek, 18 lipca, 2024
spot_img

Pomoc dla hodowców świń: Refundacja wydatków na bioasekurację od lipca 2024

spot_img

Producenci rolni, prowadzący gospodarstwa, w których utrzymywane są świnie, mają okazję skorzystać zewsparcia finansowego. Od 3 do 26 lipca 2024 r. mogą składać wnioski o udzielenie pomocy de minimis w rolnictwie. Celem programu jest refundacja 100 proc. wydatków poniesionych w roku 2024 na działania związane z bioasekuracją.

Bioasekuracja – wydatki podlegające refundacji

Refundacji podlegają następujące wydatki:

  • Zakup mat dezynfekcyjnych – kluczowych w walce z patogenami.
  • Zakup sprzętu do zabiegów dezynfekcyjnych, dezynsekcyjnych i deratyzacyjnych oraz produktów biobójczych, środków dezynsekcyjnych i deratyzacyjnych.
  • Zakup odzieży i obuwia ochronnego – niezbędnych dla bezpieczeństwa pracy w gospodarstwie.
  • Zabezpieczenie budynków przed dostępem zwierząt domowych – w celu ochrony hodowli.
  • Przebudowa lub remont pomieszczeń – konieczne dla utrzymywania świń w odrębnych, zamkniętych pomieszczeniach, mających oddzielne wejścia. Dotyczy to gospodarstw, gdzie średniorocznie utrzymuje się nie więcej niż 50 sztuk świń.

Jak złożyć wniosek?

Wnioski należy składać do kierownika biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR) właściwego ze względu na miejsce zamieszkania lub siedzibę producenta rolnego. Formularze wniosków będą dostępne na stronie internetowej ARiMR (www.arimr.gov.pl).

Do wniosku należy dołączyć:

  1. Faktury lub ich kopie, rachunki wystawione zgodnie z przepisami, umowy zlecenia lub o dzieło dotyczące poniesionych wydatków wraz z dowodami zapłaty potwierdzającymi poniesienie tych wydatków do dnia zakończenia terminu składania wniosków.
  2. Oświadczenia albo zaświadczenia dotyczące pomocy de minimis lub pomocy de minimis w rolnictwie lub rybołówstwie oraz informacje niezbędne do udzielenia tej pomocy, zgodnie z przepisami o postępowaniu w sprawach dotyczących pomocy publicznej.

źródło: ARIMR

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x