sobota, 13 lipca, 2024
spot_img

Polsko-Etiopska Izba Gospodarcza

spot_img

Powstaje Polsko-Etiopska Izba Gospodarcza. Nowa organizacja ma już siedzibę w etiopskim Bahir Dar. Jest też zarejestrowana w Polsce, a niedługo powstanie jej oddział w Białymstoku. 

 

Towary, doświadczenia i maszyny

– Przedmiotem współpracy będzie wymiana towarów i doświadczeń z zakresu rolnictwa i turystykiwyjaśnia Semanyaw Bekele Lemu, który prowadzić będzie biuro izby w Etiopii.

– Wiadomo, że w Etiopii potrzebne są maszyny rolniczedodaje współzałożyciel Izby Gospodarczej Marcin Obałek. – Realizujemy też projekt pod nazwą: „Tractors for Africa” skupiający kilkunastu polskich producentów. Chcemy otworzyć montownię traktorów i maszyn. Planujemy też jeszcze w tym roku utworzenie w Etiopii „PGR-u”, czyli pokazowego gospodarstwa rolnego z wykorzystaniem polskich maszyn i dobrych praktyk rolniczych.

 

Akademicka wymiana

Ważnym elementem współpracy będzie również wymiana akademicka. Tak by studenci z Etiopii kształcili się na współpracującej z izbą Politechnice Krakowskiej, Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie czy Uniwersytecie w Białymstoku. Studenci z Afryki po ukończeniu nauki mają stać się  ambasadorami polsko etiopskiej współpracy.
Ponadto, bezpośrednio z Etiopii do polskich palarni ma też trafiać kawa, którą obecnie importują pośrednicy.

 

 

Tekst przygotował: Robert Gorczyński
Źródło: P-EIG
Foto: PR Białystok

 

https://agroprofil.pl/p/prenumerata-magazynu-agroprofil-12miesiecy/

Joanna Trzymkowska
Joanna Trzymkowska
Z rolnictwem związania jestem od najmłodszych lat. Swoje pierwsze doświadczenia zdobywałam w rodzinnym gospodarstwie. Skończyłam studia rolnicze i dalej rozwijam rolnicze pasje.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników