czwartek, 2 lutego, 2023
spot_imgspot_img

Pola za granicą – ułatwienia dla rolników!

-REKLAMA-spot_img

Pandemia koronawirusa i nowe regulacje w ramach tzw. „Tarczy antykryzysowej” oraz powiązanych z nią specustaw, wprowadzają szereg obostrzeń. Jednak niektóre z nich, z uwagi na lokalne warunki, wymagają osobnego podejścia. Dotyczy to np. przekraczania granicy przez rolników prowadzących działalność rolniczą na polach usytuowanych po dwóch stronach granic, w południowej i wschodniej części Polski. Dla uwzględnienia ich potrzeb, na wniosek Ministra Jana Krzysztofa Ardanowskiego, wprowadzone zostały odpowiednie ułatwienia.

Za wiedzą komendantów

A zatem, rolnicy posiadający tego rodzaju pola będą mogli przekraczać granicę bez obowiązku stosowania kwarantanny.

Jednak, żeby móc skorzystać z takiego ułatwienia, należy zgłosić się do komendanta przejścia granicznego, które rolnicy zamierzają przekraczać.
Wniosek szefa resortu rolnictwa zyskał już aprobatę Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Komendanta Głównego Straży Granicznej generała dywizji SG Tomasza Pragi.

Wcześniej, ograniczenia dotyczące przekraczania granicy państwa, wprowadzone w związku z epidemią koronawirusa, uniemożliwiały rozpoczęcie prac polowych grupie rolników posiadających pola na granicy Polski z Czechami, Słowacją i Litwą.

Tekst przygotował: Robert Gorczyński
Źródło: MRiRW

Najważniejsze zmiany dla beneficjentów/wnioskodawców ARiMR w czasie epidemii

Redakcja
Redakcja
Przygotowujemy dla Was zawsze najświeższe wiadomości z branży rolniczej. Newsy, wydarzenia, relacje, opinie. Widziałeś coś ważnego? Chcesz się z nami czymś podzielić? Napisz na adres redakcja@agroprofil.pl

Napisz komentarz

Podobne artykuły

spot_img

Śledź nas

24,041FaniLubię
9,709ObserwującyObserwuj
16,900SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników