poniedziałek, 24 czerwca, 2024
spot_img

We wtorek wieczorem drogi w Polsce pokryje lód. Pojawi się największa gołoledź w tym roku [POGODA]

spot_img

Nad Polską kilka światów pogodowych. Na Suwalszczyźnie sucha mroźna zima. Od południowego Podlasia, północ Lubelskiego po wschód, północ Mazowsza prawdziwa zima z dużym śniegiem i całą serią awarii energetycznych. Na zachodzie i południu Polski dużo opadów deszczu i głębokie błoto.

Kontrasty będą narastać po czym zaczną się zacierać. W nocy mróz zaznaczy się na wschód od Wisły na północy i w centrum kraju aż do wysokości Lublina gdzie w kierunku południa Polski będzie już na plusie. Lodowisko najbliższej nocy zapanuje na drogach środkowo wschodniej częsci kraju. Na Suwalszczyźnie o świcie -4 stopnie Celsjusza zaś na południu kraju aż +7 stopni Celsjusza i opady deszczu.

W ciągu dnia mróz zacznie schodzić na południe. Najwyższe temperatury zobaczymy o poranku. W godzinach południowych minusy zaczną obejmować Kaszuby, Kujawy, zachód, południe Mazowsza i środek Lubelskiego zaś wieczorem mroźno będzie wszędzie z wyjątkiem krańców południowych i zachodnich.

We wtorek wieczorem na wschodzie i północy Mazowsza na termometrach -8 stopni. W środę o świcie w pasie od Terespola po Białystok, Siedlce, Łochów, Wyszków, Ostrołękę temperatura spadnie w niektórych miejscowościach do nawet -12 stopni Celsjusza.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x