niedziela, 14 lipca, 2024
spot_img

W większości kraju w środę ostatnie przymrozki w kwietniu [POGODA]

spot_img

W nocy dotrze do Polski front z opadami. Najpierw bo już dziś wieczorem popada w Lubelskim, Podkarpackim i wschodzie Mazowsza oraz Podlasiu- głównie południowym. W nocy opady ruszą na Kielecczyznę, Małopolskę, Mazowsze, Łódzkie. Będą to opady przelotne, na Lubelszczyźnie wolno się poruszające- dlatego w jednej wsi może spaść 1-2 mm wody, 1-2 cm śniegu, a tuż obok może leżeć nawet 5 cm. Noc pogodna i sucha na zachodzie i północy. Temperatury na plusie.

Tylko w Lubelskim nad ranem około 0 stopni i bez przymrozków przy gruncie. Na południu i w centrum kraju około 1-3 stopni, a na północy i zachodzie od 2 do 4 stopni- jedynie w rejonie Wałcza, Szczecinka, Łobeza około 0-1 stopnia.

We wtorek na wschodzie słonecznie, na południu przelotne opady krupy śnieżnej i deszczu- ale niewielkie. W centrum rano sporo chmur, ale w ciągu dnia bardzo dużo słońca. Na zachodzie i północy chmury na zmianę ze słońcem. Tymczasem nad północne Podlasie w ciągu dnia dotrze ciągły deszcz, który do wieczora obejmie pas ciągnący się od Suwałk po Kętrzyn, Lidzbark Warmiński, Elbląg a po zmroku może i okolicę Pucka, Władysławowa. Wiatr powieje umiarkowanie w porywach do 40 km/h. Jedynie na wschodzie słaby, a wieczorem w Lubelskim zupełnie bezwietrznie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Siew kukurydzy. Jak siać, aby uzyskać wysoki plon?

Kolejne noce coraz cieplejsze- jeszcze w środę pogoda sprzyjać będzie spadkowi temperatury do -2/0 stopni na Podkarpaciu, Małopolsce i Górnym Śląsku. Natomiast pod koniec tygodnia miejscami nawet nie mniej niż 5-10 stopni i sporo chmur.

Napisz komentarz

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x