piątek, 21 czerwca, 2024
spot_img

W środę miejscami spadnie solidny deszcz [POGODA]

spot_img

W nocy z poniedziałku na wtorek temperatura w Polsce będzie urozmaicona- najzimniej na Roztoczu i wzdłuż Bugu- około 3-5 stopni- lokalnie przymrozek przy gruncie. Od Małopolski po centrum i Warmię już 5-7 stopni. Od Opola po Kalisz, Kujawy, Pomorze od 7 do 10 stopni, zaś na zachodzie kraju od 11 do nawet 15 stopni. Na wschodzie, południu i w centrum noc pogodna ze słabym wiatrem. Na zachodzie po północy sporo chmur i rano miejscami od Ziemi Lubuskiej po Pomorze popada spokojny deszcz.

W ciągu dnia chmury z opadami z zachodu mają wędrowac na wschód, ale będą porozrywane opady w związku z czym popada punktowo ale i słabo- mocniej może popadać tylko na północy kraju i to też miejscami. Wiatr na zachodzie pod chmurami słaby i umiarkowany. Na wschód od Łodzi, Bydgoszczy, Łeby wiatr silny w porywach do nawet 60 km/h z południowego wschodu- w wietrznej części kraju będzie też dużo słońca.

W środę może mocniej popadać w obszarach, gdzie już popadało ostatnio czyli od Sudetów po środkowy zachód, Warmię i Suwalszczyznę- będą to spokojne, ciągłe opady, które zmierzając na wschód będą coraz słabsze i bardziej przelotne. Na zachodzie dopiero po południu pojawi się konwekcja, która nasili się w regionach gdzie popadało ostatnio- czyli Poznań, Śliwice, Gdańsk. Tymczasem w czwartek mocniej powieje z zachodu, a w piatek czekają nas małe wichury- zwłaszcza na północy kraju.

Napisz komentarz

5 2 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Aneta
Aneta
2 lat temu

Okii

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

1
0
Would love your thoughts, please comment.x