wtorek, 25 czerwca, 2024
spot_img

W poniedziałek najwięcej słońca na Dolnym Śląsku [POGODA]

spot_img

Najbliższej nocy pogodnie będzie na wschodzie kraju i tu najchłodniej. Od 5 stopni w Bieszczadach do 7-9 stopni na wschodzie do 10-12 stopni na pochmurnym zachodzie i północy Polski.

Przed południem w kraju dużo chmur, miejscami całkiem pochmurno. Słońce zacznie pokazywać się na Dolnym Śląsku i do południa wypogodzi się także na całym zachodzie kraju.

Po południu więcej słonecznych chwil zacznie pojawiać się także na południu i w centrum kraju. Najzimniejszy i najbardziej pochmurny dzień zapowiada się w okolicy Ostrołęki, Mławy, Olsztyna- na północy Mazowsza w najcieplejszym momencie dnia zaledwie 14-15 stopni. Wiatr powieje umiarkowanie z południowego zachodu.

We wtorek czeka nas najcieplejszy dzień w historii pomiarów o tej porze roku. Na Dolnym Śląsku temperatura wzrośnie do nawet 28-29 stopni. Najchłodniej na wschodzie ale i tak ciepło- 24 stopnie Celsjusza. Wiatr we wtorek powieje nieco silniej z południa do 45 km/h a w regionach podgórskich do 100 km/h. Z wtorku na środę na zachodzie i północy powieje do 70 km/h zaś w środę na północy i w centrum powieje do 50-75 km/h. Opadów będzie niewiele a miejscami tylko pokropi bądź nie spadnie ani jedna kropla deszczu co oznacza, że na wielu polach rozpocznie się wywiewanie drobnej frakcji gleby.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x