piątek, 21 czerwca, 2024
spot_img

W czwartek pogoda jak na środku pustyni [POGODA]

spot_img

Przed nami być może historyczna doba w historii polskiej meteorologii. Napływa do nas suche powietrze, które jutro o poranku przyniesie przymrozki w połowie kraju, po czym temperatura w południe prawdziwie letnie wartości. Czwartkowy ranek najzimniejszy od Terespola po Siedlce, Łochów oraz w pasie od Tomaszowa Lubelskiego po Tarnogród, Kolbuszową, Sandomierz, Miechów, Pińczów, Jędrzejów, Kielce- tu przy gruncie do -4 stopni.

Na zachód kraju i północ napłynie już ciepłe powietrze z dalekiego południa i zachodu- tu nad ranem lokalnie nie mniej niż 12 stopni. W ciągu dnia na niebie tylko słońce, które wpłynie na wyjątkowo niską wilgotnośc powietrza- 18-30%. Ta zaś odpowiedzialna będzie za ogromny wzrost temperatury i tu mogą posypać się rekordy. Bowiem nie zdarza się aby na nizinach po przymrozku jak to będzie w okolicy Łodzi w dzień temperatura osiągnęła wartość 25 stopni, a w dolinie Bzury będzie i 26-27 stopni.

Kolejny dzień przybliża nas do weekendu i szans na opady i w dalszym ciągu wiadomo, że nie popada wszędzie. Największe szanse na opady ma póki co północ, wschód i lokalnie centrum kraju. Najmniejsze szanse od Opolskiego po Śląsk i południe Wielkopolski, Łódzkiego.

Wiatr powieje umiarkowanie- na wschodzie z zachodu, w centrum, na południu i północy z południowego zachodu, zaś na zachodzie z południa. W Sudetach wiatr halny. Silny wiatr również w rejonie Bramy Orawskiej- między Krapkowicami a Katowicami wiatr silny do 55-60 km/h.

Napisz komentarz

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Aneta
Aneta
2 lat temu

Fajnie

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

1
0
Would love your thoughts, please comment.x