poniedziałek, 15 lipca, 2024
spot_img

W czwartek na zachodzie maksymalnie 7 stopni powyżej zera [POGODA]

spot_img

Pogoda waha się ostatnio między zimą na wschodzie kraju i jesienią- przedwiośniem na zachodzie. Najbliższa doba będzie tego dobitnym przykładem. Na Podlasiu przy pogodnym niebie słupki rtęci spadną do nawet -13/-9 stopni Celsjusza. Sucho również na południu, wschodzie i w centrum kraju gdzie odnotujemy od -7 do -2 stopni Celsjusza. W pobliżu rzeki Warty, Noteci, Gwdy już około -1 stopnia, zaś na zachodzie kraju około 0/+1 stopnia i tylko tu może padać mżawka a nad ranem deszcze ze śniegiem- do 1-3 mm.

W ciągu dnia od okolic Opola, Wrocławia po Poznań, Piłę, Szczecin, Gorzów popada mżawka- spadnie w ciągu dnia do 2-4 mm opadu. Na wschodzie, południu i w centrum pogodnie- sporo słońca zwłaszcza około południa. Tu też będzie jeszcze zimno- na wschodzie Podlasia nie cieplej jak -4 stopnie w najcieplejszym momencie dnia.

W kolejnych dniach wygra odwilż i śnieg stopnieje w całym kraju na przynajmniej tydzień. Ale to jeszcze nie wiosna. Ta nadejdzie w marcu i również będzie bardzo wczesna w porównaniu z ostatnimi latami.

Napisz komentarz

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x