niedziela, 23 czerwca, 2024
spot_img

Porywy wiatru na północy osiągną 80 km/h. Na wybrzeżu środkowym powieje do nawet 90 km/h [POGODA]

spot_img

Przed nami wietrzna noc z wichurami i miejscami opadami deszczu. Ze względu na silny wiatr woda z gleby będzie bardzo szybko parować co jest zupełnie normalne przy wichurach jesiennych. Noc ciepła na poziomie 12-15 stopni. Najcieplej na wschodzie a najchłodniej na zachodzie i północy kraju.

Co ciekawe w ciągu dnia w większości kraju temperatura nie wzrośnie względem poranka. Nieco ociepli się od okolic Cieszyna po Opole, Wrocław, Zieloną Górę, Słubice. W całym kraju wietrznie. Na południu powieje do 45 km/h, w centrum, wschodzie i zachodzie do 65 km/h. Na północy porywy wiatru do 70 km/h a podczas przelotnych opadów do 80 km/h. Na otwartym Morzu porywy mogą przekroczyć 100 km/h.

Przelotnie padać w środą ma głównie od granicy z Obwodem Kaliningradzkim poprzez Żuławy, całe wybrzeże oraz północne Kaszuby- tu może spaść od 2 do 14 mm deszczu. Im bliżej południowych Kaszub tym opady słabsze, później się pojawią i będą bardziej lokalne. Wieczorem niewykluczone, że opady zawędrują poprzez Kujawy aż nad północne regiony Łódzkiego, środkowe Mazowsza i Podlasia.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x