poniedziałek, 4 marca, 2024
spot_img

O świcie zanotujemy od -2 do +2 stopni Celsjusza. Na drogach północnej Polski będzie ślisko [POGODA]

spot_img

Nad nami nadal nijaka pogoda. Ani to pogoda niżowa ani wyżowa. W nocy występować mają opady mżawki a w rejonie Warszawy, Ostrołęki może i drobne opady śniegu. Sucha noc upłynie na północy kraju. Na termometrach od -2 stopni od Reska po Szczecinek, Miastko oraz od Iławy po Olsztyn, Lidzbark, Kętrzyn do 0 stopni nad resztą Pomorza Zachodniego, Gdańskiego, Warmii i Mazurach, Suwalszczyźnie, północy Wielkopolski i Kujaw- tu przy gruncie do -2 stopni. Na Podlasiu, Mazowszu, Kujawach od +0,2 do +0,6 stopnia- temperatura krążyć ma wokół zera ale na pewno nie będzie nic przymarzać. Na południu, zachodzie, wschodzie i w centrum od +1 do +2 stopni.

Miejscami na południu i Kaszubach pojawią się gęste mgły. W czwartek na wybrzeżu pojawi się efekt morza- padać ma do 20-30 km w głąb lądu od wybrzeża. Na wybrzeżu popada sam deszcz a już 5 km dalej w ląd popada śnieg, krupa śnieżna. Na południu, wschodzie, w centrum i na zachodzie pochmurno- do południa głównie opady mżawki zaś po południu lokalnie opadać będą z nieba pojedyncze płatki śniegu.

Szansa na słońce tak jak i dziś pojawi się na Kaszubach. W piątek na jeden dzień chwyci całodobowy przymrozek na wschodzie, w centrum, południu i północy- od -6 w nocy do -2 nad ranem zaś w dzień od -3 na wschodzie do +3 na zachodzie kraju. Od soboty kolejne ocieplenie. Tym razem dodatnie temperatury obejmą nie tylko Europę ale również dotrą nad Rosję i Skandynawię wycofując zimę daleko od granic Polski.

spot_img

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x