sobota, 24 lutego, 2024

O świcie miejscami pojawią się przymrozki. Szczegóły w prognozie [POGODA]

spot_img

Przed nami ciekawa noc. Do północy na wschodzie, południu i w centrum oraz na Kaszubach pogodnie i temperatura zdąży spaść do około 2-4 stopni na wysokości 2 metrów i do 0 przy gruncie. Do rana w centrum i na południu (Małopolska) się zachmurzy i temperatura wzrośnie do 5-6 stopni. Na wschodzie tj. Podkarpaciu, Lubelskim, wschodzie, północy Mazowsza oraz miejscami na północnym wschodzie Kujaw i południu Pomorza Gdańskiego temperatura do rana obniży się do 0/+3 stopni a przy gruncie chwyci delikatny przymrozek do -2/-1 stopnia w zależności od powierzchni. Na zachodzie gdzie będzie pochmurnie temperatura nie spadnie poniżej 5-6 stopni. Nad ranem na zachodzie kraju zacznie padać deszcz.

Deszcz na Ziemi Lubuskiej i Dolnym Śląsku popada przez około 3-4 godziny po czym opady zanikną ale pozostanie pochmurne niebo- spadnie na tym obszarze około 3-7 mm deszczu a na Dolnym Śląsku i w rejonie Zielonej Góry do 10-12 mm. Słabszy deszcz spadnie na zachodnią Wielkopolskę do 1-5 mm.

Następnie opady do południa odsuną się na całe południe kraju- od Opolskiego po Małopolskę i Podkarpacie i tu spadnie do 3-12 mm deszczu. Być może, wyjaśni się wieczorem, że opady dosięgną także większości Ziemi Łódzkiej, południowej, środkowej, wschodniej Wielkopolski i całego województwa Świętokrzyskiego oraz południowej Lubelskiego.

Na północy i Podlasiu dużo chmur i lokalnie może pokropi ale pojawi się też słońce. Bliżej wieczora dużo rozpogodzeń wystąpi na Mazowszu, Kujawach, północy Łódzkiego- miejscami będzie bezchmurnie.

spot_img

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x