O poranku na termometrach od 15 do 18 stopni. W wielu regionach o świcie nie bedzie rosy [POGODA]

Danko Iluminacja
Danko Iluminacja
spot_imgspot_img
AtriGran Osadkowski

Przed nami wietrzna noc na wschodzie i w centrum, gdzie nie ma szans na chociażby najmniejszą rosę. Rosa z racji słabszego wiatru może pojawić się od Lubuskiego po Dolny Śląsk, Opolskie i Górny Śląsk. Na termometrach od 15 stopni w Suwałkach do 16-17 nad resztą kraju. Najcieplej an wybrzeżu- tam 18 stopni a lokalnie może i gdzieś będzie nie mniej niż 20 stopni.

W ciągu nia sucho i słonecznie. Wieczorem lokalnie w rejonie Cieszyna, Tych może lokalnie zagrzmi. Wiatr na zachodzie i południu słaby i umiarkowany. W Lubelskim, Mazowszu i na Warmii silny z południowego wschodu w porywach do 50 km/h wywołujący zamiecie piaskowe na polach. Wilgotność powietrza w samo południe w większości kraju spadnie do zaledwie 20% procent.

spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
Łukasz Sieligowski
Łukasz Sieligowski

Specjalizuje się w prognozowaniu pogody oraz analizie zjawisk meteorologicznych i klimatycznych, ze szczególnym uwzględnieniem ich wpływu na rolnictwo. Na łamach Agro Profil przygotowuje krótko- i długoterminowe prognozy pogody, a także materiały dotyczące suszy, zmian klimatu, opadów, temperatur i ekstremalnych zjawisk pogodowych istotnych dla produkcji rolniczej.

Doświadczenie zdobywał m.in. w Telewizji Polskiej, gdzie zajmował się popularyzowaniem wiedzy z zakresu meteorologii, hydrologii i astronomii. Jego zadaniem było przekładanie często złożonych zjawisk i danych na przystępny język – zarówno przed kamerą, jak i w publikacjach internetowych.

W swoich materiałach łączy obserwację bieżącej sytuacji pogodowej z analizą jej konsekwencji dla upraw, środowiska naturalnego i polskiego rolnictwa.

Napisz komentarz

0 0 głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najwięcej głosów

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img
spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników