poniedziałek, 26 lutego, 2024

Najbliższy tydzień warto przeznaczyć na zbiór zbóż z pól [POGODA]

spot_img

Zapowiadanej morderczej fali upałów w mediach nie będzie i w tym tygodniu. Wszyscy którzy mają twarde ziarko i suchą słomę powinny w najbliższych dniach na dobre rozpocząć żniwa. Pod zbiór powinny pójść już wszystkie zboża. Jedynie Polska północno wschodnia i miejscami północna ma jeszcze zbyt zielone zboża do cięcia. W tym tygodniu będzie mnóstwo słońca, bardzo ciepło i sucho.

Poniedziałek rozpoczniemy słoneczną pogodą na zachodzie i południu kraju oraz umiarkowanym zachmurzeniem nad resztą kraju. Na północnym wschodzie- głównie Podlasie może słabo pokropić deszcz do 1-2 mm. W ciągu dnia w całym kraju przebłyski słońca i w dalszym ciągu pokropić może na wschodzie Podlasia. Temperatura nad ranem od 7-9 stopni na wschodzie, północy i w centrum do 10-13 stopni na południu i zachodzie.

Wtorek na zachodzie, południu i w centrum przez cały dzień przyniesie już bezchmurne niebo. Nad ranem od 10-14 stopni na wschodzie, południu i w centrum oraz na Kaszubach do 14-16 stopni na zachodzie i wybrzeżu. W ciągu dnia temperatura wzrośnie do 24-26 stopni od Podlasia po Warmię i Kaszuby, 27-29 stopni na wschodzie i południu kraju do 30 stopni w centrum i 31-33 stopni od Ziemi Lubuskiej po Wielkopolskę, Śląsk i Opolskie.

W środę pojawi się większy kontrast na termometrach. Nad ranem wszędzie ciepło na poziomie 14-16 stopni na północy i wschodzie do 15-17 stopni na zachodzie, południu i w centrum. W ciągu dnia od Podlasia po Kaszuby 24-27 stopni, na wschodzie wciąż około 27-28 stopni i w centrum29-31 stopni. Cieplej zrobi się na południu gdzie pojawią się pierwsze 30-stki na termometrach. Najcieplej na zachodzie do 33 stopni. Jednak w okolicy Wschowy, Leszna, Legnicy możemy mieć nawet 34 stopnie Celsjusza. Niebo w całym kraju bezchmurne. Trochę więcej chmur nad ranem i po południu pojawi się od Podlasia po Lubelskie.

Czwartek przyniesie trochę zmian. Po rześkim poranku na północy i wschodzie na poziomie 12-14 stopni, 15 stopni w centrum i na południu oraz 18-20 stopniach na zachodzie w ciągu dnia biegun ciepła przeniesie się w okolicę Opola, Kalisza. Na zachodzie pojawi się więcej chmur- jednak czy gdzieś zagrzmi dowiemy się na dzień przed czwartkiem. Temperatura w ciągu dnia wyniesie tam już nie 33-34 stopnie a 28-32 stopnie. Na południu i w centrum od 30 do 33 stopni. Na wschodzie od 28 do 30 stopni zaś od Podlasia po Kaszuby 25-28 stopni Celsjusza. Z wyjątkiem zachodu nad resztą kraju niebo bezchmurne.

Tymczasem w piątek prawdopodobnie na Pomorzu już się ochłodzi do 21-24 stopni w ciągu dnia- ale jest to jeszcze kwestia sporna ponieważ reszta kraju gorąca na poziomie 26-28 stopni od Podlasia po Kaszuby, 30 stopni na wschodzie i w centrum do 31-33 stopni od Małopolski po Opolskie, wschód Wielkopolskiego i Dolny Śląsk. Nie ma jeszcze odpowiedzi jak z opadami. O ile wiadomo, że będzie nad Polską zachodnią, północną i na środkowym zachodzie strefa zbieżności- ona sprzyja burzom, ale będzie też bardzo suche powietrze i może ograniczyć lub całkiem zahamować rozwój chmur. Podobnie może być w sobotę z szansą na opady. Wszystko się wyjaśni na dzień przed danym dniem. Wiatry przeważnie będą wiać umiarkowanie. Dopiero w czwartek na wschodzie Mazowsza może przynieść kilkanaście bezwietrznych godzin.

spot_img

Napisz komentarz

5 2 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x