czwartek, 20 czerwca, 2024
spot_img

Na południu, zachodzie i w centrum noce w tym tygodniu będą już bardzo ciepłe [POGODA]

spot_img

W nocy deszcz spadnie głównie między Żarami a Bogatynią. Są niewielkie szanse, że pokropi bądź delikatnie orosi również w rejonie Polkowic, Głogowa, Legnicy. Jeśli cos się zmieni to wieczorem będzie aktualizacja mapy opadów.

Przelotny deszcz może się zdarzyć też w górach. Temperatura w nocy wyniesie od 5 stopni na północnym wschodzie poprzez 9-11 stopni od Lubelskiego po Mazwsze, Warmię i Kaszuby do 12 stopni na Pomorzu i w centrum i nawet 15 stopni na Ziemi Lubuskiej, Dolnym Śląsku, Opolszczyźnie, południu Wielkopolski i Łódzkiego.

W ciągu dnia szansa na opady pozostanie w górach. Tylko niektóre modele pokazują szansę na burzę na wschodzie Podkarpacia, Roztoczu i ze dwie komórki burzowe w pasie od Opolskiego po południe Łódzkiego i południe Mazowsza- nie ma jednak pewności czy coś powstanie dlatego narysowałem 5% szans. Nad resztą kraju nadal słonecznie. Wiatr powieje słabo.

W kolejnych dniach opady ograniczą się głównie do południowych, południowo zachodnich województw. Może dopiero pod koniec tygodnia wzrośnie szansa na burze w centrum kraju, bo do piątku popada tylko lokalnie.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x