niedziela, 26 maja, 2024
spot_imgspot_img

Na Kaszubach spadnie nawet 20 mm deszczu [POGODA]

spot_img

Przed nami dość ciepła noc. Na wschodzie, południu i w centrum temperatura utrzyma się na poziomie 7-10 stopni. Na zachodzie po przejściu frontu chłodniej i o świcie temperatura obniży się do 4-5 stopni.

Deszcz w nocy popada na Ziemi Lubuskiej, Pomorzu Zachodnim, Wielkopolsce (zwłaszcza na zachodzie, północy i w centrum regionu); Kujawach- z wyjątkiem powiatów na południu gdzie opady będą słabsze. Deszcz spadnie także w wąskim pasie od Opolskiego- południe regionu po Bieszczady. W pasie od Dolnego Śląska po Łódzkie, większość Mazowsza i Lubelskie opady pojawią się lokalnie i prawdopodobnie będą tylko symboliczne. Mapa pojawi się dziś wieczorem.

Sumy opadów na zachodzie wyniosą około 1-7 mm a na Pomorzu Zachodnim do 10 mm. Nad ranem strefa opadów dotrze na Kaszuby, gdzie w rejonie Lęborka popadać może nawet mokry śnieg przy 1-2 stopniach ale temperatura szybko ma rosnąć i opady przejdą w deszcz a temperatura podniesie się do 6-8 stopni. Deszcz do 3-10 mm popada przed południem od Suwalszczyzny po Warmię, Mazury, Żuławy.

Po południu nadal padać ma na Kaszubach całym wybrzeżu oraz Żuławach. Przelotne ale dość silne opady pojawią się od Pomorza Zachodniego po północną Wielkopolskę i środkową, zachodnią i północną część Kujaw. Wieczorem opady dotrą do zachodniej Warmii. Lokalnie może popadać grad i krupa śnieżna. Nad resztą kraju niestety sucho. Jest to zła wiadomość ponieważ od Dolnego Śląska po Ziemię Łódzką, Mazowsze i Lubelszczyznę jest już bardzo sucho. Wiatr w ciągu dnia porywisty. Od Podlasia po Mazowsze, Kujawy i Ziemię Łódzką powieje w porywach do 65 km/h.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x