wtorek, 20 lutego, 2024

Do końca tygodnia zwłaszcza w centrum powieje bardzo silny wschodni, suchy wiatr [POGODA]

spot_img

Przed nami bezchmurna noc ze słabym wiatrem na wschodzie i południu oraz umiarkowanym ze wschodu na zachodzie, północy i w centrum kraju.

O poranku temperatura obniży się do 4-6 stopni na zachodzie, Pomorzu Gdańskim, Kujawach, Wielkopolsce; 1-3 stopni na południu i w centrum (Łódzkie, Małopolska, Górny Śląsk, zachodnie Mazowsze). Najzimniej na wschodzie- od Podlasia po wschód Mazowsza, Lubelskie, Podkarpacie słupek rtęci spadnie w pobliże 0/+2 stopni z mrozek przy gruncie.

W ciągu dnia bezchmurnie. Po południu trochę chmur przybędzie na wschodzie i południu kraju. Wiatr bardzo silny od okolic Radomia po Łódź, Warszawę, Płock i całą zachodnią i północną Polskę- porywy do 55 km/h. Na północy gdzie mało padało możliwe zamiecie piaskowe na polach kukurydzy, ziemniaków, buraków i warzyw. Najsłabiej powieje od Katowic po Kraków, Zakopane do 25-30 km/h.

Kolejna noc już nie powinna przynieść nigdzie przymrozków ale kolejny dzień przyniesie jeszcze silniejszy wiatr na Kujawach, zachodnim Mazowszu i północy Łódzkiego gdzie powieje do 60 km/h. Bardzo niska wilgotność wpłynie na szybkie przesuszanie się gleby po ostatnich opadach.

spot_img

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x