poniedziałek, 4 marca, 2024
spot_img

Bezchmurne niebo i bardzo wysokie temperatury. Na południu kraju nastanie wiosenna pogoda [POGODA]

spot_img

Przed nami niestety niezwykle ciepły tydzień. Najbliższej nocy wszędzie będzie powyżej zera- aż do +8 stopni w rejonie Bramy Orawskiej, Pogórzu Sudeckim, Śląsku Cieszyńskim. Deszcz bardziej o charakterze mżawki popada na Podlasiu, Mazurach, Warmii i północy Mazowsza. Na południu kraju niebo będzie bezchmurne.

W ciągu dnia granica między chmurami a zupełnie bezchmurnym niebem przebiegać ma gdzieś między Gorzowem Wielkopolskim, Poznaniem, Słupcą, Łodzią, Kozienicami, Lublinem, Włodawą. Na południe od tych miast większość dnia przyniesie bezchmurne niebo a na południu kraju cała doba upłynie z bezchmurnym niebem.

Pomimo grudnia na południu Polski nastąpi duże parowanie wody z gleby za sprawą wiatru jak i niskiej wilgotności powietrza. Dodatkowo temperatury będą iście wiosenne. W rejonie Cieszyna, Nowego Sącza, Legnicy termometry wskażą nawet +13 stopni Celsjusza.

Wiatr w całym kraju powieje silniej z zachodu a na południowym zachodzie z południowego zachodu w porywach do 75 km/h. Deszcz w ciągu dnia popada w postaci mżawki od wschodniego Mazowsza- Siedlce po Podlasie, północne Mazowsze, Mazury, Warmię, Pomorze Gdańskie.

W kolejnych dniach w szczególności w okolicach środy/ piątku dostaniemy się pod wpływ niżów i przybędzie opadów deszcz do 10-20 mm.

spot_img

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x