sobota, 24 lutego, 2024

Alert przymrozkowy! Tej nocy chronimy rośliny przed mrozem na zachodzie kraju [POGODA]

spot_img

W środę o świcie w Lubelskim, Podkarpackim, wschodnim Mazowszu, zachodnim Podlasiu temperatura nie spadnie poniżej 5-6 stopni.

W Kotlinie Kłodzkiej i Jeleniogórskiej na wysokości 2 metrów około -2/0 stopni zaś przy gruncie do -4 stopni. Ziemia Lubuska, Pomorze Zachodnie, Wielkopolska, Dolny Śląsk, Kaszuby, Kujawy, Warmia, Opolskie i zachód Łódzkiego zanotuje nad ranem od 0 do +2 stopni na wysokości 2 metrów i od -2 do 0 stopni przy gruncie. Lokalnie w zastoiskach mrozowych- doliny, otwarte przestrzenia łąk może być o 1-2 stopnie chłodniej i porządny szron na trawach.

Bez przymrozków choć zimno na poziomie 2-4 stopni nad ranem będzie od Małopolski po Świętokrzyskie, większość Łódzkiego, zachodnie, południowe, środkowe Mazowsze i Mazury. Deszcz nocą padać ma na Podlasiu- zwłaszcza wschodnim, Lubelskim, wschodzie Mazowsza- tu spadnie około 5-10 mm deszczu. Nad resztą kraju pogodnie.

W środę od Kaszub po wybrzeże dużo słońca- w przewadze. Od północnych Kujaw i Wielkopolski po Pomorze Zachodnie, północną część Lubuskiego po południu pojawią się przelotne opady deszczu i krupy śnieżnej- do 1-2 mm. Na wschodzie rozpogodzenia na krótko pojawią się przed południem by w południe się znów zachmurzyło i ponownie zacznie się rozpogadzać wieczorem. Tymczasem na południu, zachodzie i w centrum przewaga chmur z przejaśnieniami.

Wiatr w całym kraju silny z zachodu w porywach do 50 km/h. Kolejna noc najpogodniejsza a przez to najzimniejsza na wschodzie i południu kraju. Najzimniejsze będzie Podkarpacie- w górskich wsiach do -3 stopni na minusie. Nad resztą województwa od -2 do -1 stopnia na 2 metrach i od -4 do -2 stopni przy gruncie.

Na wschodzie, południu Podlasia, wschodzie Mazowsza, Lubelskim, Świętokrzyskim, południu Łódzkiego, Małopolsce, Górnym Śląsku nad ranem około -1 stopień na 2 metrach i do -3 stopni przy gruncie. Nad resztą kraju na 2 metrach około 1-3 stopni na plusie a przy gruncie od -1 do+1 stopnia.

spot_img

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x