środa, 13 maja, 2026
spot_img

Pogoda 5 maja- mapa opadów nad ranem

Advertisement
KOSA STIHL
KOSA STIHL
spot_imgspot_img

Na zachodzie i północy w wielu miejscach popada deszcz

Przed nami ciepła noc. Przeważnie zanotujemy 11-13 stopni a od Podlasia po centrum, Kujawy, Wielkopolskę, Śląsk lokalnie 14-15 stopni na plusie. Chłodniej na Kaszubach- tu zaledwie 4-6 stopni.

Deszcz w nocy pokropi lokalnie od Suwalszczyzny poprzez Kurpie, środkowe, północne, zachodnie Kujawy, środkową Wielkopolskę a nad ranem przelotnie popada wzdłuż granicy z Niemcami.

Dzień pod znakiem zapytania

Wiadomo, że strefa opadów z okolic granic z Niemcami ma w ciągu dnia wędrować przez zachodnią, północną Wielkopolskę, Zachodniopomorskie, północno zachodnie, północne Kujawy, Kaszuby i dalej w stronię Pomorza Gdańskiego, Warmii- co do Suwalszczyzny, Kurpii, Mazur, środkowej części Kujaw jeszcze jest znak zapytania. Gdybym miał rysować mapę dałbym tutaj szansa na burze. Nad ranem jutro będę mógł rozrysować te sumy opadów i granice dokładniej.

Największa szansa na największy deszcz według aktualnej wersji przypadnie w rejonie Elbląga- 5-15 mm. Im bliżej granicy z Niemcami tym te opady będą bardziej lokalne, porozrywane, przelotne.

Jeśli burze powstaną- rano się okaże to lokalnie by mogło spaść gdzieś między Suwałkami, Mławą, Toruniem 15-22 mm deszczu.

Wiatr na południu i w centrum powieje dość silnie z południa. W strefie szans na opady wiatr już z północy; północnego wschodu i dużo słabszy.

Pogoda 5 maja

Sklep- https://sklep.agroprofil.pl/

Radar opadów w Europie- https://www.eumetnet.eu/observations/opera-radar-animation/

spot_imgspot_img

Napisz komentarz

0 0 głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najwięcej głosów
Opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników

Filmy
0
Chętnie poznamy Twoją opinię, skomentuj!x