niedziela, 14 kwietnia, 2024
spot_imgspot_img

Pogarsza się stan amerykańskich zasiewów kukurydzy i soi

spot_img

Deficyt opadów i wysokie temperatury w wielu regionach USA dają się weznaki farmerom. Już trzeci tydzień z rzędu Amerykański Departament Rolnictwa raportuje spadek ratingu dwóch największych upraw w USA.

W przypadku soi USDA w swoim poniedziałkowym (22.08.2022) raporcie obniżył o 1%, do 57% udział upraw ocenionych na dobry/doskoanły. Plantacje soi ocenione jako słabe/bardzo słabe wzrosły nieznacznie do 13% w tym tygodniu.

Kondycja soi na przestrzeni lat (udział dwóch najlepszych kategorii):

W przypadku kukurydzy 55% areału zakwalifikowano jako dobry/doskonały, co oznacza spadek o 2% w stosunku do zeszłego tygodnia. 18% zostało ocenione jako słabe/bardzo słabe, co stanowi wzrost o 2% w porównaniu z poprzednim tygodniem.

Kondycja kukurydzy na przestrzeni lat (udział dwóch najlepszych kategorii):

Pszenica jara jest zebrana w 33% w sześciu największych stanach produkujących, o 21% za średnią z pięciu lat.

Do niedzieli 21.08.2022 zebrano 95% zasiewów pszenicy ozimej, 2% mniej niż wynosi średnia pięcioletnia.

Kondycję upraw pszenicy jarej oceniono na 64% jako dobry/doskonały, co nie zmieniło się od ostatnich dwóch tygodni. Warto wspomnieć, że w katastrofalnym 2021 roku tylko 11% upraw pszenicy jarej zaliczono do dobry/doskonały.Tylko 8% upraw zostało ocenionych jako słabe/bardzo słabe, o 2% więcej niż w zeszłym tygodniu.

Kondycja pszenicy jarej na przestrzeni lat (udział dwóch najlepszych kategorii):

Andrzej Bąk – eWGT
Źródło: USDA

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze. Agro Wydawnictwo powstało w styczniu 2016 roku i od tego czasu regularnie przekazuje polskim rolnikom wiedzę ułatwiającą prowadzenie nowoczesnego gospodarstwa. Każdego roku Magazyn Agro Profil uczestniczy w wielu wydarzeniach branżowych - między innymi Agro Show, Agro Tech Kielce, Polagra Premiery, Agro-Park, Targi Książki i wielu innych. Wydawnictwo współpracuje z wieloma pracownikami naukowymi takich placówek jak np. Instytut Ochrony Roślin, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu czy też Politechniki Bydgoskiej.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x