środa, 17 kwietnia, 2024
spot_imgspot_img

Po prostu mocny – HORSCH przedstawia nową rodzinę siewników Taro HD i SL

spot_img

Seria Taro oznacza szyny wysiewające o szerokości 6 metrów, które mogą być zawieszane na tylnym TUZ ciągnika w połączeniu ze zbiornikiem przednim HORSCH Partner FT.

Obecnie dostępna jest szyna Taro 6 HD wyposażona w wał oponowy i redlice PowerDisc. Wał oponowy wyrównuje oraz zagęszcza wtórnie glebę na całej szerokości i dlatego zapewnia takie same warunki dla każdej redlicy siewnej. Sprawdzona redlica PowerDisc gwarantuje optymalną kontrolę głębokości siewu, nawet w trudnych warunkach zbrylonej powierzchni pola. Duża zwrotność zestawu na małych polach o nierównomiernych kształtach zapewnia wysoką wydajność powierzchniową nowej maszyny Taro. Przednie zbiorniki HORSCH o pojemności 1600 litrów lub 2200 litrów przekładają się na optymalny rozkład masy maszyn zawieszonych na ciągniku. Rozdzielenie procesów, tj. osobna uprawa roli i siew, umożliwia wykorzystanie optymalne okien czasowych dla siewu, szczególnie w deszczowych latach.

 

https://agroprofil.pl/p/uprawa-uproszczona-publikacja-specjalna-agro-profil/

Seria Taro będzie rozszerzona o wersję Taro SL od jesieni br. Taro SL będzie wyposażone w wał metalowy typu RollFlex, redlice siewne TurboDisc trzeciej generacji oraz ciekawe opcje wyposażenia umożliwiające dostosowanie tej szyny siewnej do indywidualnych potrzeb klienta. Maszyna charakteryzuje się niskim ciężarem około 3000 kg (w zależności od wyposażenia) przy szerokości roboczej 6 m oraz dużą zmiennością odstępów między rzędami: 12,5 cm, 15 cm, 25 cm lub 30 cm. Opcjonalne wyposażenie w dwie wieże dystrybucyjne wraz ze zbiornikiem przednim HORSCH Partner FT wyposażonym w elektryczne rozłączanie połowy redlic pozwalają na przełączenie między rozstawem rzędów 12,5 a 25 cm lub 15 a 30 cm poprzez naciśnięcie przycisku. Taro 6 SL jest optymalnym wyposażeniem, szczególnie dla gospodarstw, które prowadzą kontrolę chwastów za pomocą mechanicznych agregatów międzyrzędowych. Możliwość siewu w rzędach co 12,5 cm na polach leżących na skłonach w celu późniejszego, a później pielęgnować plantację broną zgrzebłem lub siewu na płaskich powierzchniach w rozstawie rzędów co 25 cm, a później mechanicznie pielęgnować międzyrzędzia jest unikatowa na rynku.

Ale Taro 6 SL jest nie tylko optymalny w połączeniu z transformatorem 12 VF (agregat do mechanicznej uprawy międzyrzędzi). Cała seria oznacza zwrotność, elastyczność, wysoką wydajność i różnorodność. Niezależnie od tego, czy solo wraz z przednim zbiornikiem, czy w połączeniu z Pronto AS lub Focus z 3-punktowym zaczepem – ta seria spełnia wszystkie wymagania.

Redakcja
Redakcja
Przygotowujemy dla Was zawsze najświeższe wiadomości z branży rolniczej. Newsy, wydarzenia, relacje, opinie. Widziałeś coś ważnego? Chcesz się z nami czymś podzielić? Napisz na adres redakcja@agroprofil.pl

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników