wtorek, 18 czerwca, 2024
spot_img

Po cieplejszych dniach za tydzień powróci mróz [POGODA]

spot_img

W nocy przez wschodnią, północną, południową i centralną Polskę przemieszczać się będą przelotne opady deszczu z silniejszym wiatrem- punktowo między Kaszubami a Kujawami może pojawić się kilka wyładowań atmosferycznych. Popada na około 50% tego obszaru. Na zachodzie przez noc sucho, dopiero nad ranem chmur zacznie przybywać i na Pomorzu Zachodnim oraz wybrzezu pojawią się przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Temperatura nad ranem spadnie do około 2-4 stopni Celsjusza.

W ciągu dnia przelotne opady oprócz wybrzeża i Pomorza Zachodniego pojawią się również na Ziemi Lubuskiej (do południa, po południu sucho), Wielkopolsce, Kujawach, Ziemi Łódzkiej( z wyłączeniem południa regionu), Mazowszu, Warmii, Mazurach, a po południu również na Podlasiu i północy Lubelskiego. Miejscami podczas opadów oprócz deszczu spadnie krupa śnieżna. Między opadami dużo słońca. Oddzielna strefa opadów do południa zaznczy się na południu i wschodzie Małopolski, Podkarpaciu i Roztoczu- tu popadać może do południa w ilości 1-4 mm. W regionach z przelotnymi opadami na północy, wschodzie, zachodzie i w centrum spadnie od 0 mm do 5 mm- popada na około 70% tego obszaru.

Wiatr uspokoi się we wtorek przez co nad ranem może pojawić się sporo mgieł i niskich chmur przez które lokalnie w południe moze byc zaledwie około 1-2 stopni powyżej zera. Między czwartkiem a niedzielą powróca mroźne noce do -7/-3 stopni i chłodne popołudnia z temperaturą od -1/+2 stopni na Podlasiu do 2/5 stopni na plusie na pozostałym obszarze.

Tak jak pisałem kilka dni temu prawdziwego wybuchu wiosny nie widać do conajmniej 8 kwietnia. Ocieplenia do tego czasu przeplatać się będą z ochłodzeniami prowadzącymi do sporych przymrozków nocami.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Aneta
Aneta
3 lat temu

😏

Asia
Asia
3 lat temu

Uzbrajamy się w cierpliwość , choć wszystkie rozsady w szklarni nie ogrzewanej.Pozdrowienia z Kaszub

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

2
0
Would love your thoughts, please comment.x