niedziela, 26 maja, 2024
spot_imgspot_img

Otruto 420 tysięcy pszczół!

spot_img

Jak przekazała Komenda Powiatowa Policji w Gostyniu nieznani sprawcy otruli blisko 420 tysięcy pszczół z pasieki w Tworzymirkach. Na ten moment nie wiadomo co było motywem ich działania. Gostyńscy policjanci pracują nad rozwiązaniem sprawy i apelują o kontakt telefoniczny wszystkich osób będących świadkami.

Do zdarzenia doszło 11 września br. Otruto 21 rodzin pszczelich co w przeliczeniu daje około 420 tysięcy pszczół. Sprawcy zniszczyli 4 niezamieszkałe ule poprzez uszczelnienie pianką montażową. Do otrucia pszczół posłużył prawdopodobnie środek chemiczny. Do chwili obecnej nie widomo co było. Straty zostały wycenione na 44 000 złotych. Komenda Powiatowa Policji w Gostyniu podzieliła się zdjęciami z miejsca zdarzenia, które prezentujemy poniżej.

KPP Gostyn
KPP Gostyn

Zgonie z prawem za uszkodzenie mienia kodeks karny przewiduje od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Osoby, które mają informację mogące przyczynić się do ustalenia sprawców tego zdarzenia proszone są o kontakt z  Komenda Powiatowa Policji w Gostyniu pod numerem telefonu: 47 77 25 200.

Źródło: https://gostyn.policja.gov.pl/
Zdj: KPP Gostyn

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x