środa, 24 lipca, 2024
spot_img

Ostatni front z opadami dziś w nocy [POGODA]

spot_img

Noc pogodna i sucha zapowiada się na Pomorzu Zachodnim, Gdańskim, Ziemi Lubuskiej, zachodzie i północy Wielkopolski, północy Kujaw- tutaj temperatura spadnie do około 4/6 stopni. Miejscami pojawią się zamglenia.

Sucho i pochmurno będzie w nocy na południu, wschodzie oraz na Podlasiu, Warmii i Mazurach- temperatura na północnym wschodzie spadnie do 6 stopni. Na wschodzie około 11 stopni, zaś najcieplej na Podkarpaciu, Roztoczu i w Małopolsce- nawet 12 stopni Celsjusza.

Deszcz w nocy popada na Dolnym Śląsku, południowe krańce Ziemi Lubuskiej, południe i wschód Wielkopolski, Ziemi Łódzkiej, Opolszczyźnie i zachodzie oraz północy Górnego Śląska. Możliwe mgły i zamglenia. Temperatura w tych regionach spadnie do 8/10 stopni.

Noc zapowiada sie w niemal całym kraju bezwietrznie.

O świcie opady na Dolnym Śląsku, Opolszczyźnie, południu Wielkopolski  mają słabnąć i zanikać. Padać ma w zamian w takich miastach jak Katowice po Częstochowa, Łódź, Konin, Włocławek, Izbica Kujawska, Płock, Mława, Kielce, Warszawa. Na całym zachodzie i północy z za zamgleń zacznie pokazywać się słońce.

W południe słońce zaświeci na niebie całej zachodniej i północnej częsci kraju aż po Olsztyn, Łódź, Wrocław. Opady w tym czasie opanują wschód i południe kraju.

Do zachodu słońca niebo wypogodzi się do lini Suwałk, Mińska Mazowieckiego,  Łodzi, Opola i na zachód od tych miast. Na wschodzie i południu pochmurno z opadami mżawki.

Temperatura w południe sięgnie przeważnie 10/12 stopni. Tylko na południowym wschodzie zanim zacznie padać, możemy liczyć na nawet 15 stopni Celsjusza.

Wiatr powieje słabo, chwilami będzie bezwietrznie.

Pogodne niebo, bezwietrzna pogoda to przepis na liczne przymrozki, które opanują Polskę w czwartek. Biały szron spowije źdźbła traw na pewno od Terespola po Warszawę, Łódź, Kalisz, Leszno, Zieloną Górę, Poznań, Szczecin.

Będą to również ostatnie opady na przestrzeni przynajmniej najbliższych 8 dni. Możliwe, że na kolejny jakikolwiek deszcz przyjdzie nam poczekać nawet i ponad 14 dni.

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze. Agro Wydawnictwo powstało w styczniu 2016 roku i od tego czasu regularnie przekazuje polskim rolnikom wiedzę ułatwiającą prowadzenie nowoczesnego gospodarstwa. Każdego roku Magazyn Agro Profil uczestniczy w wielu wydarzeniach branżowych - między innymi Agro Show, Agro Tech Kielce, Polagra Premiery, Agro-Park, Targi Książki i wielu innych. Wydawnictwo współpracuje z wieloma pracownikami naukowymi takich placówek jak np. Instytut Ochrony Roślin, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu czy też Politechniki Bydgoskiej.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x