środa, 24 lipca, 2024
spot_img

Od południa i zachodu zbliża się wyż i ochłodzenie [POGODA]

spot_img

Do północy przelotna krupa śnieżna popada jeszcze na Podlasiu i Mazurach. Słaba mżawka pojawi się również na Roztoczu i Podkarpaciu. W drugiej części nocy już wszędzie sucho i pochmurno. Jedynie na krańcach południa Polski oraz od okolic Nysy po Legnicę, Słubice sporo przejaśnień.

Tam gdzie dziury w chmurach pojawią się przymrozki do -2 stopni. Tak będzie właśnie od okolic Słubic po Świebodzin, Leszno, Głogów, Legnicę, Wrocław, Kłodzko, Opole, Racibórz, Cieszyn, Zakopane. W okolicy Jeleniej Góry możliwe nawet -4 stopnie Celsjusza na wysokości 2 metrów.

W ciągu dnia nigdzie nie będzie padać. Od południa i zachodu wgłąb kraju przemieszczać się będą rozpogodzenia. Chwilami na południu, zachodzie, po południu również w centrum bezchmurnie.Jeszcze ciepło. Temperatura podniesie się do 5/7 stopni Celsjusza. Nieco cieplej możemy mieć w rejonie Tarnowa, Krakowa, Opola, legnicy- do 8 stopni Celsjusza.

Wiatr do południa powieje maksymalnie w porywach 40 km/h. W południe do 25 km/h, natomiast wieczorem powieje słabo do 15 km/h. Na południu bezwietrznie.

Słaby wiatr wraz z rozpogodzeniami już po godzinie 18:00 przyniesie pierwsze przymrozki na południu, zachodzie i w centrum. Tuż przed północą lokalnie w rejonie Kielc, Radomska, Leszna możemy mieć -3 stopnie. W Kotlinach nawet -7 stopni.

Jak wspominałem wczoraj w środę zrobi się bezwietrznie, ale ze sporymi przymrozkami, mgłami, niskimi chmurami i tylko miejscami pojawi się słońce.

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze. Agro Wydawnictwo powstało w styczniu 2016 roku i od tego czasu regularnie przekazuje polskim rolnikom wiedzę ułatwiającą prowadzenie nowoczesnego gospodarstwa. Każdego roku Magazyn Agro Profil uczestniczy w wielu wydarzeniach branżowych - między innymi Agro Show, Agro Tech Kielce, Polagra Premiery, Agro-Park, Targi Książki i wielu innych. Wydawnictwo współpracuje z wieloma pracownikami naukowymi takich placówek jak np. Instytut Ochrony Roślin, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu czy też Politechniki Bydgoskiej.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x