sobota, 13 lipca, 2024
spot_img

Od jutra dwudniowe ocieplenie, które zakończy się ochłodzeniem [POGODA]

spot_img

W nocy z zachodu na wschód Polski przemieszczał się będzie front ciepły. Przyniesie on kilkunasto minutowy deszcz na zachodzie, północy i w centrum kraju. Nad ranem pokropi miejscami od Podlasia po wschodnie Mazowsze i północną Lubelszczyznę.

Temperatura bardzo wysoka na poziomie 3/4 stopni na południowym wschodzie i w Małopolsce. 6/8 stopni na północy, wschodzie i w centrum do 9/12 stopni na wybrzeżu i zachodzie. Z racji ciepłego frontu, miejscami pojawią się zamglenia.

W ciagu dnia bez opadów. Na południu i zachodzie, w centrum również wieczorem pokaże się słońce. Wschód i północ raczej przez większość dnia pod chmurami, ale bez deszczu.

Wiatr powieje słabo na południe od Zielonej Góry, Łodzi, Lublina- w porywach do 20 km/h z południa. Na wybrzeżu porywy przekroczą 45 km/h. Na pozostałym obszarze powieje do 20/35 km/h.

Temperatura na Pogórzu Sudeckim podskoczy do nawet 15 stopni Celsjusza. Na zachodzie, południu oraz w rejonie Poznania, Kalisza, Wielunia 12/14 stopni. Najchłodniej na Podkarpaciu, Roztoczu, Ziemi Świętokrzyskiej- około 8/10 stopni. Na pozostałym obszarze 10/12 stopni.

Jeśli chodzi ochłodzenie, które przed nami to najchłodniej będzie w sobotę. Ale już od niedzieli popołudnia ocieplenie i poniedziałkowy poranek już przeważnie bez przymrozków.

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze. Agro Wydawnictwo powstało w styczniu 2016 roku i od tego czasu regularnie przekazuje polskim rolnikom wiedzę ułatwiającą prowadzenie nowoczesnego gospodarstwa. Każdego roku Magazyn Agro Profil uczestniczy w wielu wydarzeniach branżowych - między innymi Agro Show, Agro Tech Kielce, Polagra Premiery, Agro-Park, Targi Książki i wielu innych. Wydawnictwo współpracuje z wieloma pracownikami naukowymi takich placówek jak np. Instytut Ochrony Roślin, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu czy też Politechniki Bydgoskiej.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x