środa, 17 lipca, 2024
spot_img

Od jutra coraz cieplejsze noce [POGODA]

spot_img

Na południowym wschodzie w piątek mocno popada. Po południu na wschodzie miejscami zagrzmi. Zaczyna do nas napływać ciepłe i wilgotne powietrze znad Ukrainy, Morza Czarnego i Rosji. W jego rezultacie w nocy temperatura utrzyma się na poziomie 3 stopni na południu, 4 stopni w centrum i 5-6 stopni od Lublina po Siedlce, Białystok, Suwałki. Tutaj również dużo chmur i chwilami przepada słaby deszczyk. Na zachodzie pochmurno z opadami deszczu i deszczu ze śniegiem przy 2 stopniach, zaś na Pomorzu bez opadów i w okolicy Szczecinka, Choszczna, Białego Boru temperatura spadnie do okolic 0 stopni.

W ciągu dnia znad Ukrainy silne opady deszczu wkroczą na Strzyżów, Lubycze, Przemyśl i w ciągu dnia sięgną Leska, Sanoka, Leżajska, Rzeszowa. Po południu znad Białorusi i Ukrainy nad wschodnie cześci Lubelskiego wkroczy konwekcja z przelotnym ale tym razem intensywnym deszczem pochodzenia burzowego. Lokalnie w ciągu 1 h spadnie 7 mm deszczu.

Sporo opadów również na południu kraju- Śląsk, Opolskie, południe Łódzkiego i Dolny Śląsk. Na przebłyski słońca można liczyć na północy Polski, ale i tam jutro miejscami popada deszcz. Jednym słowem jutro pogoda nigdzie nie będzie sprzyjać pracą polowym ponieważ okienka bez opadów będą bardzo krótkie.

Dopiero od soboty będzie można planować opryski, zabiegi na polach między opadami, o czym wspomnę w jutrzejszym wpisie.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Aneta
Aneta
3 lat temu

😀

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników

1
0
Would love your thoughts, please comment.x