czwartek, 25 lipca, 2024
spot_img

O poranku mgły i przygruntowe przymrozki [POGODA]

spot_img

Noc z poniedziałku na wtorek będzie bardzo pogodna. Pogodne niebo, osłabienie wiatru to przepis na duże spadki temperatury. Nad ranem od Kaszub, Pomorza Zachodniego po Ziemię Lubuską, Dolny Śląsk, Wielkopolskę (północna, zachodnia), Małopolskę i Górny Śląsk temperatura spadnie w okolice+3 stopni. Przy gruncie będzie to -1/0 stopni. W zagłębieniach terenu chłodniej o około 1-2 stopnie. Najchłodniej w Kotlinie Jeleniogórskiej -2 stopnie, przy gruncie -4 stopnie. W centrum i na wschodzie około +4 stopni. Najcieplej na pochmurnej Warmii i Podlasiu +6/+7 stopni.  O poranku możliwe mgły i zamglenia na wschodzie kraju.

W ciągu dnia sporo pogodnego nieba będzie w północnej i wschodniej Wielkopolsce, Kujawach, Mazowszu, Lubelszczyźnie (południe, zachód i centrum regionu), Podkarpacie. Dużo chmur z przejaśnieniami na północy, zachodzie i południu kraju. Najwięcej chmur z możliwością pochmurnej pogody przez cały dzień przewidziane jest dla Podlasia, wschodu Mazur, rejonu Terespola, Białej Podlaskiej. Nigdzie nie powinno padać.

Najchłodniej w ciągu dnia będzie na Kaszubach i Pomorzu Zachodnim +7/+8 stopni. +9 stopni wskażą termometry na Suwalszczyźnie i Ziemi Lubuskiej. +11 stopni od Warmii po Wielkopolskę, +13 stopni na Lubelszczyźnie, Ziemi Łódzkiej, Dolnym Śląsku. Najcieplej na Podkarpaciu i południu Małopolski +15/+16 stopni.

Wiatr umiarkowany, na północnym zachodzie silny i porywisty ze wschodu i południowego wschodu.

Joanna Trzymkowska
Joanna Trzymkowska
Z rolnictwem związania jestem od najmłodszych lat. Swoje pierwsze doświadczenia zdobywałam w rodzinnym gospodarstwie. Skończyłam studia rolnicze i dalej rozwijam rolnicze pasje.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników