poniedziałek, 2 października, 2023

O nawożeniu i uprawie uproszczonej w ZS „Rolnik” w Szamotułach

spot_imgspot_img

Po okresie pandemii rozpoczynamy nasz cykl promocyjny w placówkach rolniczych, gdzie kształcą się przyszli gospodarze. Pierwszym punktem na mapie naszych spotkań był Zespół Szkół nr. 2 im. Stanisława Staszica w Szamotułach, który posiada wieloletnie tradycje rolnicze, przypieczętowane wieloma osiągnięciami. W ramach zajęć praktycznych dla uczniów przygotowaliśmy dużą dawkę wiedzy oraz zaprosiliśmy do udziału specjalnych gości.

Pierwszym prelegentem naszego spotkania była pani Lucyna Lewicka z firmy K+S Polska, która omówiła podstawowe zasady nawożenia makroelementami – potasem, magnezem, siarką i podkreśliła ważność pierwiastków w budowaniu cennego plonu. W obecnych czasach nie sposób było pominąć sytuację na rynku nawozowym i zawirowania surowcowe w związku z wojną na Ukrainie.

Drugim gościem był dr hab. Tomasz Piechota z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, który przedstawił działalność uczelni z ponad stuletnim dorobkiem naukowym. Wykładowca omówił podstawowe zasady agrotechniki w systemach uproszczonej uprawy roli i podkreślił ich znaczenie w obecnych niesprzyjających warunkach, szczególnie tych na pustynniejącej Wielkopolsce.

Zwieńczeniem naszego spotkania było losowanie wśród uczniów oraz konkurs pytań dotyczących omawianych zagadnień przez naszych mówców. Gratulujemy młodym adeptom rolnictwa, którzy po raz kolejny wykazali się wiedzą teoretyczną i praktyczną.

Dziękujemy szamotulskiemu „Rolnikowi” za miłe przyjęcie w murach szkoły oraz pozytywny odbiór spotkania.

spot_img
Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x