czwartek, 30 listopada, 2023
spot_img

Nowy rok, nowe produkty, nowe generacje

Podczas Dni Hodowcy Agro Days w Warszawie, wydarzenia dedykowanego  hodowcom bydła, trzody chlewnej i drobiu odbyła się konferencja firmy Corteva Agriscience, działu rolniczego DowDuPont, na której przedstawione zostały nowości, które pojawią się na polskim rynku– cztery innowacyjne środki ochrony roślin, przeznaczone do ochrony zbóż i rzepaku, które bazują na substancji czynnej nowej generacji Arylex Activ pochodzącej z nowej grupy chemicznej – syntetycznych auksyn. Wśród nowości znajduję się również program edukacyjny dla producentów mleka ,,Krowie na zdrowie’’.

 

Substancja nowej generacji

Arylex Activ to substancja aktywna z zupełnie nowej grupy chemicznej syntetycznych akusyn, która charakteryzuje się skutecznością zwalczania szerokiego spektrum chwastów poczynając od przytuli czepnej, bodziszka drobnego kończąc na jasnocie purpurowej i komosie białej oraz elastycznością w przypadku warunków pogodowych podczas stosowania. W przypadku Arylexu pierwsze objawy działania widoczne są już po kilku godzinach, co sprawia ze zaraz po zastosowaniu roślina niepożądana zostaje zahamowana i ograniczony zostaje jej wpływ na rośliny uprawne. Dodatkowo nowa substancja czynna może być użyta już przy temp. 2°C oraz można stosować ją przez bardzo długi okres, w przypadku zbóż od fazy 3 liścia aż do liścia flagowego.

,,Krowie na zdrowie’’

Wśród nowości firmy Corteva Agriscience, powstały we współpracy z firmą Barenbrug i De Heusznajduje znajduje się program edukacyjny dla producentów mleka, który podczas konferencji przedstawiła Hanna Nowak specjalista ds. żywienia zwierząt. Program opiera się na kompleksowej pomocy rolnikom w doborze traw do użytków zielonych, w zwalczaniu chwastów czy też w rozwiązywaniu problemów związanych z niskiej jakości kiszonką czy żywieniem zwierząt. Podstawowym celem inicjatywy pomocy rolnikom z jaką wyszły firmy jest zwiększenie efektywności łąk i pastwisk, co pozwoli przygotować dla zwierząt wysokiej jakości kiszonki.

Nazwa firmy Corteva to połaczenie dwóch słów- serce i natura.

Przemysław Szubstarski, Dyrektor Marketingu Corteva Agriscience, działu rolniczego DowDuPont w Polsce

Joanna Trzymkowska
Joanna Trzymkowska
Z rolnictwem związania jestem od najmłodszych lat. Swoje pierwsze doświadczenia zdobywałam w rodzinnym gospodarstwie. Skończyłam studia rolnicze i dalej rozwijam rolnicze pasje.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x