poniedziałek, 16 maja, 2022
spot_img

Nowość w nawożeniu startowym, m.in. kukurydzy

-REKLAMA-spot_img

Firma PhosAgro wprowadza na rynek nawóz azotowo-fosforowy z siarką i cynkiem – UltraKORN. Wszystkie jego składniki są bardzo dobrze rozpuszczalne w wodzie, co zapewnia błyskawiczną ich dostępność dla roślin. Polecany jest do przedsiewnego nawożenia roślin uprawnych o dużych wymaganiach odnośnie siarki, np. kukurydzy, rzepaku i ziemniaków.

UltraKORN to innowacyjny produkt o proporcji 1:1 azotu (w formie amonowej) do fosforu. Dzięki temu tworzy się synergia tych pierwiastków, zwiększeniu ulega efektywność pobierania składników i łagodzone jest niekorzystne oddziaływanie pogody (np. niskiej temperatury) na rośliny. Ponadto stymuluje rozwój systemu korzeniowego przez zagęszczoną warstwę gleby.

Bardzo ważny jest dodatek cynku. Pierwiastek ten bierze udział w tworzeniu auksyn – hormonów odpowiedzialnych za prawidłowy wzrost i rozwój korzeni. Dlatego powinien on być dostępny od samego początku wegetacji. Cynk stymuluje fotosyntezę i pobieranie azotu, co przekłada się na wyższy plon. W kukurydzy prowadzi do wytworzenia większych i lepiej uziarnionych kolb.

UltraKORN jest szczególnie polecany do stosowania z równoczesnym siewem nasion, czyli do tzw. zlokalizowanego nawożenia, które pozwala umiejscowić granule obok nasion. Dzięki temu uzyskuje się wysoką efektywność nawożenia, nawet w chłodnych okresach. Produkt można mieszać z solą potasową, siarczanem potasu lub siarczanem magnezu.

Skład:

NP (S) 20-20 (35) + 0,4 Zn

20% N azotu amonowego

20% P205 rozpuszczalnego w obojętnym roztworze cytrynianu amonu i wodzie, w tym:

19% P205 rozpuszczalnego w wodzie

35% S03 rozpuszczalnego w wodzie.

0,4% Zn rozpuszczalnego w wodzie

Więcej informacji na temat UltraKORN będzie można znaleźć w Marcowym wydaniu Agro Profil przy temacie „Strategia nawożenia kukurydzy fosforem”. |PS

-REKLAMA-spot_img
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Śledź nas

24,041FaniLubię
814ObserwującyObserwuj
10,700SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły