sobota, 13 kwietnia, 2024
spot_imgspot_img

Nowelizacja ustawy biopaliwowej trafiła do kosza

spot_img

Wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk poinformował, że projekt ustawy zmieniającej przepisy dotyczące biopaliw nie będzie procedowany. Jak przekazał, ta decyzja została podyktowana opinią środowisk rolniczych, które obawiały się skutków obniżenia udziału biokomponentów w paliwach.

Zawartość biokomponentu w paliwie pozostanie na dotychczasowym poziomie

Rada Ministrów 2 sierpnia br. przyjęła projekt nowelizacji ustawy o biokomponentach i biopaliwach ciekłych oraz ustawy o systemie monitorowania i kontrolowania jakości paliw. Z informacji Centrum Informacyjnego Rządu wynikało, że obligatoryjny blending dla oleju napędowego miałby być obniżony do poziomu 5,2 proc.

Ministerstwo Rolnictwa na oficjalnej stronie poinformowało, że organizacje rolnicze mocno zabiegały o to, żeby nie następowała proponowana redukcja maksymalnej zawartości biokomponentu w paliwie do 60 czy nawet 75 proc. 

Po wielu spotkaniach z przedstawicielami przemysłu paliwowego i środowisk rolniczych resort podjął decyzję o pozostawieniu zawartości biokomponentu w paliwie na dotychczasowym poziomie. Tym samym producenci rzepaku, którzy obawiali się niekorzystnego wpływu nowelizacji ustawy na ceny rzepaku, nie będą już mieli powodów do takich obaw” – powiedział Kowalczyk

źródło: MRIRW
zdj: pixabay

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x