środa, 17 lipca, 2024
spot_img

Nowa wyższa cena za buraki cukrowe w KSC

spot_img

Dzisiaj 9 grudnia 2021 roku Zarząd Krajowej Spółki Cukrowej S.A. podjął decyzję o podwyższeniu ceny buraków nadwyżkowych do 100 zł netto za 1 tonę oraz zwiększenie kwalifikacji buraków w tej cenie do 10% dostarczonych buraków nadwyżkowych w stosunku do ilości dostarczonych buraków kontraktowanych. W związku ze zmianą ceny buraków nadwyżkowych i proporcji klasyfikowania ilości sporządzone zostaną stosowne aneksy, które zostaną podpisane z Plantatorami współpracującymi z KSC S.A.

Plantatorzy, którzy już zakończyli dostawy otrzymają korekty rozliczeń natomiast ci, którzy jeszcze nie rozpoczęli dostaw będą rozliczani na nowych zasadach.

KSC S.A. ocenia tegoroczny sezon jako zauważalnie lepszy od ubiegłorocznego. Warunki atmosferyczne panujące tej jesieni sprzyjają zbiorom buraków. Występujące od początku kampanii umiarkowane opady oraz dodatnie temperatury powietrza sprzyjają prowadzonej na polu pracy kombajnów buraczanych, doczyszczarko-ładowarek oraz transportowi korzeni buraka. Średnia polaryzacja skupowa w KSC od początku kampanii wynosi 17,18%.

Jednocześnie 23 listopada 2021 r. odbyło się posiedzenie Rady Związków Plantatorów Buraka Cukrowego przy Krajowej Spółce Cukrowej S.A., podczas którego ustalono, że cena buraków kontaktowych na sezon 2022 r. zostaje ustalona na poziomie minimum 32 euro za 1 tonę buraków cukrowych.

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze. Agro Wydawnictwo powstało w styczniu 2016 roku i od tego czasu regularnie przekazuje polskim rolnikom wiedzę ułatwiającą prowadzenie nowoczesnego gospodarstwa. Każdego roku Magazyn Agro Profil uczestniczy w wielu wydarzeniach branżowych - między innymi Agro Show, Agro Tech Kielce, Polagra Premiery, Agro-Park, Targi Książki i wielu innych. Wydawnictwo współpracuje z wieloma pracownikami naukowymi takich placówek jak np. Instytut Ochrony Roślin, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu czy też Politechniki Bydgoskiej.

Napisz komentarz

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Sylwester Sroczyński
Sylwester Sroczyński
2 lat temu

Podwyżka ceny buraków kontraktowanych do 32 euro za tonę i tak nie pokrywa kosztów przy obecnych cenach na środki produkcji.

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników

1
0
Would love your thoughts, please comment.x