piątek, 22 października, 2021
spot_img

Nowa data Konferencji Europejskiego Stowarzyszenia Badaczy Ziemniaka EAPR

-REKLAMA-spot_img
-REKLAMA-spot_img

21 Konferencja Europejskiego Stowarzyszenia Badaczy Ziemniaka (European Association for Potato Research, EAPR) zmienia datę. W tym roku badacze spotkają się 2-6 listopada 2020.

Konferencja ta odbywa się co trzy lata, w różnych krajach Europy od 1960 roku. Po raz drugi odbędzie się w Polsce, w Warszawie – mieście o bogatej historii, kulturze i naukowej tradycji. Organizatorzy zapewniają, że listopadowy termin jest bezpieczny, a podczas wydarzenia zostaną zastosowane wszystkie wytyczne bezpieczeństwa sanitarnego dla kongresów i konferencji.

Ziemniak – Identyfikacja agrofagów oraz niedoborów pokarmowych

Polska jest krajem miłośników ziemniaków o dużym spożyciu per capita i czwartym największym producentem ziemniaka w Unii Europejskiej. Główny organizator Konferencji, Instytut Hodowli i Aklimatyzacji Roślin – Państwowy Instytut Badawczy (IHAR-PIB) jest największą polską jednostką badawczą działającą w zakresie ulepszania roślin uprawnych, biotechnologii, ochrony i doskonalenia zasobów genowych. IHAR-PIB został założony w 1951 roku, by prowadzić badania nad hodowlą i nasiennictwem głównych roślin uprawnych, wśród których ziemniak zajmuje poczesne miejsce.

Program konferencji jest niezwykle inspirujący, a co najważniejsze pozwoli zgromadzić szerokie i zróżnicowane grono uczestników z całego świata. Celem konferencji jest poruszenie wszystkich istotnych tematów związanych z ziemniakiem od badań podstawowych i stosowanych, hodowli, doradztwa i aplikacji nowych technologii, do aspektów technicznych i ekonomicznych produkcji, przechowywania i przetwórstwa ziemniaka. Mamy nadzieję, że podczas Konferencji naukowcy znajdą odpowiedzi na wiele nurtujących pytań oraz postawią nowe wyzwania, zaś przedstawiciele przemysłu zapoznają się z najnowszymi naukowymi odkryciami. Organizatorzy konferencji pragną, aby to wydarzenie stało się platformą do wymiany idei oraz inspirowało do tworzenia nowych projektów i szerzyło współprace między przedstawicielami wielu dziedzin badawczych.

Ważną datą do zapamiętania dla wszystkich zainteresowanych udziałem w konferencji jest 31 lipca 2020 r., na kiedy to organizatorzy przewidzieli ostateczny termin zgłaszania abstraktów. Można je zgłaszać na stronie https://eapr2020.pl/gb/, a wszelkie pojawiające się pytania najlepiej kierować bezpośrednio na adres mailowy: eapr2020@targi.krakow.pl

Konferencja odbędzie się w Hilton Warsaw Hotel And Convention Centre, w samym sercu miasta, z doskonałym dostępem do środków transportu, jak również do licznych atrakcji turystycznych, muzeów i Starego Miasta. W ramach Konferencji będą miały miejsce wydarzenia towarzyskie i wycieczki, wszystko po to aby zapoznać uczestników z warszawską kulturą i sztuką.

-REKLAMA-spot_imgspot_img
Redakcja
Przygotowujemy dla Was zawsze najświeższe wiadomości z branży rolniczej. Newsy, wydarzenia, relacje, opinie. Widziałeś coś ważnego? Chcesz się z nami czymś podzielić? Napisz na adres redakcja@agroprofil.pl

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Śledź nas

[td_block_social_counter facebook="magazynrolniczy" style="style6 td-social-boxed" open_in_new_window="y" f_counters_font_family="394" f_network_font_family="891" f_counters_font_size="eyJhbGwiOiIxNCIsImxhbmRzY2FwZSI6IjEzIiwicG9ydHJhaXQiOiIxMiJ9" f_network_font_size="eyJhbGwiOiIxMyIsImxhbmRzY2FwZSI6IjExIiwicG9ydHJhaXQiOiI5In0=" counter_color="#ffffff" counter_color_h="#ffffff" network_color="#ffffff" network_color_h="#ffffff" tdc_css="eyJsYW5kc2NhcGUiOnsibWFyZ2luLWJvdHRvbSI6IjMwIiwiZGlzcGxheSI6IiJ9LCJsYW5kc2NhcGVfbWF4X3dpZHRoIjoxMTQwLCJsYW5kc2NhcGVfbWluX3dpZHRoIjoxMDE5LCJwb3J0cmFpdCI6eyJtYXJnaW4tYm90dG9tIjoiMjAiLCJkaXNwbGF5IjoiIn0sInBvcnRyYWl0X21heF93aWR0aCI6MTAxOCwicG9ydHJhaXRfbWluX3dpZHRoIjo3NjgsInBob25lIjp7Im1hcmdpbi1ib3R0b20iOiI0MCIsImRpc3BsYXkiOiIifSwicGhvbmVfbWF4X3dpZHRoIjo3NjcsImFsbCI6eyJtYXJnaW4tYm90dG9tIjoiNDAiLCJkaXNwbGF5IjoiIn19" twitter="AgroProfil" youtube="channel/UC_ihWVO4q56jp1TByKKa0yQ"]

Ostatnie artykuły