wtorek, 27 lutego, 2024

Nowa aplikacja od 365 FarmNet

spot_img

Co znajdziesz w artykule?

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom rolników, którzy prężnie rozwijają swoje gospodarstwa firma 365 FarmNet stworzyła nową aplikację 365 Pocket, która stanowi podręczny dzienniczek rolnika ukryty w smartfonie.

365Pocket

Rolnicy korzystający z platformy przekazywali, że wprowadzanie wszystkich pól do oprogramowania było bardzo czasochłonne i zniechęcało. Wychodząc naprzeciw tym niedogodnościom powstała aplikacja 365Pocket, która pozwala prowadzić dokumentację wszystkich wykonanych zabiegów w gospodarstwie przy pomocy smartfona. Jak podkreśla Monika Cieniawska z 365FarmNet aplikacja jest bardzo prosta w obsłudze, stanowi cyfrowy dzienniczek rolnika, który pozwala planować zadania trzeba je tylko wprowadzać i zatwierdzać. Aplikacja nie wymaga żadnych dodatkowych rejestracji. Atutem aplikacji jest również fakt, że dostęp do wprowadzonych danych ma tylko i wyłącznie rolnik, nie są one gromadzone na platformie ani w chmurze. Na przełomie listopada i grudnia br. firma planuje również możliwość synchronizacji tej aplikacji z platformą 365FarmNet. Na chwilę obecną wszystkie dane zawarte w aplikacji można wyeksportować do pliku Excel.
Przy wprowadzaniu danych do aplikacji, wystarczy podać jedynie nazwę pola i jej powierzchnie. Nazwy mogą być różne, takie jak rolnicy używają na co dzień określając dane pole. W taki sam sposób należy wprowadzić do aplikacji wszystkie maszyny, jakie posiadamy w gospodarstwie i ich parametry oraz pracowników czy operatorów, którzy będą wykonywać czynności. 365Pocket zawiera również gotowe listy odmian roślin uprawnych, czy nawozów i środków ochrony roślin, których nie trzeba wprowadzać. Z gotowej listy wybieramy tylko te, które wykorzystywane są w gospodarstwie.

Krótko o 365 FarmNet

Firma została stworzona w 2013 roku w Berlinie, w Polsce działa od 2015 roku. Posiada platformę dostępną dla wszystkich rolników, która, w wersji podstawowej, jest całkowicie darmowa – niezależnie od powierzchni gospodarstwa czy czasu korzystania z oprogramowania. Program działa w chmurze, co pozwala na korzystanie z niego z dowolnego miejsca przy użyciu komputera czy smartfona. Mogą z niego korzystać zarówno rolnicy prowadzący produkcje roślinną jak i zwierzęcą, by móc zarządzać swoim stadem. Pozwala w łatwy i czytelny sposób prowadzić dokumentację gospodarstwa, a także je modernizować i wspierać rolników w codziennych pracach przez 365 dni w roku. Platforma 365 FarmNet daje również możliwość zaoszczędzenia czasu oraz pieniędzy, które często są największą barierą przy tego typu technologiach. Dodatkowo, na podstawie wprowadzanych dokumentacji, na platformie tworzą się np. karty pola lub rejestr środków ochrony roślin, interaktywny kalendarz czy pogoda.

Dodatkowe moduły

Każdy z użytkowników platformy, w zależności od potrzeb może skorzystać z dodatkowych, płatnych modułów. Wśród nich znajdują się między innymi moduły: planowanie płodozmianu i odmian, magazyn, prawa dostępu i zapisu danych dla pracowników, ISO-XML oraz ActivDoc. Są również moduły pod nazwą Claas: CropView i optymalizacja przejazdów polowych, które są niezależne od firmy, stąd każdy może z nich skorzystać. Jest jeszcze moduł Claas Telematics przeznaczony dla osób, które korzystają z rozwiązań firmy Claas. Na platformie 365FarmNet można znaleźć również moduły od innych partnerów, którzy dostarczają usługi dla rolnictwa. Wśród nich znajduje się np. serwis nawozowy od Amazone, rozszerzone dane pogodowe od Meteoblue, Profit Manager od Saatbau czy synchronizacja danych udojowych od firmy GEA.

tekst i foto: Joanna Trzymkowska

spot_img

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników