środa, 29 maja, 2024
spot_imgspot_img

Nawet 100 tysięcy euro rocznie – wsparcie dla producenckich grup

spot_img

Już 19 października br. rusza nabór wniosków o wsparcie na „Tworzenie grup producentów i organizacji producentów”. 

O dofinansowanie mogą się ubiegać nowe grupy producentów uznane od 14 grudnia 2019 r. Grupy te muszą składać się z osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą jako mikro, małe lub średnie przedsiębiorstwa.

Wnioski mogą składać także organizacje producentów rolnych uznane na podstawie Ustawy z 11 marca 2004 r. o organizacji niektórych rynków rolnych albo z 20 kwietnia 2004 r. o organizacji rynku mleka i przetworów mlecznych.
Dofinansowania w ramach naboru nie mogą natomiast otrzymać podmioty zrzeszające producentów drobiu, wyrobów z mięsa drobiowego i jego podrobów oraz owoców i warzyw.

Nawet 100 tysięcy euro rocznie

Wsparcie w maksymalnym limicie pomocy w wysokości 100 tys. euro (w każdym roku pięcioletniego okresu przyznania wsparcia) przyznawana jest w okresie pierwszych 5 lat działania grupy lub organizacji producentów liczonych od dnia jej prawnego uznania. Pomoc stanowi procentowy ryczałt od wartości przychodów netto grupy lub organizacji producentów i wynosi odpowiednio: w pierwszym roku – 10 proc. przychodów netto, w drugim roku – 9 proc., w trzecim – 8 proc, w czwartym roku – 7 proc. i w piątym – 6 proc. 
Wsparcie finansowane jest funduszy Unii Europejskiej w ramach PROW na lata 2014-2020

Jak się ubiegać?

Wnioski należy składać w oddziałach regionalnych Agencji  Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Termin ich składania upłynie 30 listopada 2020 r. Szczegółowe informacje i dokumentacja dla wnioskodawców dostępna jest na stronie internetowej ARiMR, w punktach informacyjnych biur powiatowych i oddziałów regionalnych Agencji. Uruchomiono też bezpłatną infolinię pod numerem tel. 800-38-00-84.Źródło: ARiMR

Robert Gorczyński
Robert Gorczyńskihttps://agroprofil.pl/
Działa na styku: instytucje, organizacje, problemy rolników. Zafascynowany etosem pracy rolnika, tradycjami i kulturą polskiej wsi.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x