niedziela, 16 czerwca, 2024
spot_img

Nauczanie zdalne? Mleko i warzywa mogą odebrać rodzice lub inni uczniowie

spot_img

Z uwagi na zawieszona naukę w wielu szkołach przez COVID-19 Ministerstwo Rolnictwa przygotowało  zmiany w „Programie dla szkół” w roku szkolnym 2021/2022. Uznano, że racjonalnie będzie udostępnianie porcje uczniom nieobjętym grupą docelową

Założeniem „Programu dla szkół” jest, by produkty trafiały do placówek oświatowych i tam były rozdzielane wśród uczniów. W związku z sytuacją pandemiczną szkoły zawiesiły zajęcia stacjonarne, zatem nie można w ten sposób prowadzić dystrybucji owoców i warzyw oraz przetworów mlecznych. Zmiana warunków umożliwia przekazywanie tych produktów rodzicom lub opiekunom, aby w ten sposób trafiały do dzieci.

W z wprowadzeniem zajęć zdalnych krąg odbiorców poszerzony został o uczniów klas VI-VIII szkół podstawowych, ogólnokształcących szkół muzycznych I stopnia i klas III-V ogólnokształcących szkół baletowych oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych.

Poza tym w projekcie określono tryb, w jakim do dyrektorów oddziałów terenowych Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa będą kierowane powiadomienia dyrektorów szkół podstawowych biorących udział w programie dla szkół o zawieszeniu zajęć na czas oznaczony.

Rozporządzenie ma wejść w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia.

Źródło: ARIMR
Zdj: unsplash

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x