środa, 22 maja, 2024
spot_imgspot_img

Nakręć film – pomóż rolnikowi! Konkurs „Moja wizja zero”

spot_img

Dziś w warszawskiej siedzibie Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, podczas okolicznościowej  konferencji zainaugurowano tegoroczną, drugą edycję Konkursu filmowego pn. „Moja Wizja Zero – Strategia prewencji w rolnictwie”.

– Efekt ubiegłorocznej, pierwszej edycji konkursu przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania, bo do udziału w rywalizacji zakwalifikowano aż 60 filmów, a zgłosiły się 72 osoby, to oczywiście zdecydowaliśmy się kontynuować to szlachetne wyzwanie mówiła Prezes KRUS Aleksandra Hadzik. Mówię szlachetne wyzwanie, bo najważniejszy jest cel konkursu, czyli wsparcie rolników i ich pracy poprzez promocję trzech zasadniczych wartości: „Zero  wypadków”, „Zero chorób zawodowych” i „Wzrost dobrostanu pracy rolnika”, a że wpływ tego rodzaju działań jest mocno widoczny w statystykach, to istnieje uzasadnienie do ich wdrażania.

Filmy mogą pomóc

Podobnego zdania był reprezentujący Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Sekretarz Stanu w MRiRW Szymon Giżyński:

– Każdy wypadek, każde negatywne wydarzenie w rolnictwie jest analizowane przez ekspertów, a wnioski staramy się przekazywać rolnikom w różnych formach, to konkurs którego efektem jest powstanie przemyślanych i wartościowych filmów propagujących stosowanie zasad  bezpieczeństwa pracy rolnika wymaga poparcia. Stąd patronat honorowy Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jana Krzysztofa Ardanowskiego nad konkursem i zachęta do uczestnictwa, bo promowanie zasad podnoszących bezpieczeństwo, korzystnie wpływa nie tylko na rolników, na twórców ale też wszystkich widzów oglądających te wspaniałe i wartościowe filmy.

Terminy i warunki

Tegoroczna edycja Konkursu „Moja Wizja Zero – Strategia prewencji w rolnictwie” rozpocznie się dziś o godzinie 15.00 i potrwa do końca września br. Głównym adresatem konkursu jest ucząca się młodzież.
Szczegółowe warunki udziału dostępne będą na stronie internetowej KRUS.
Głównym Organizatorem Konkursu jest Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego; Współorganizatorami: Pocztowe Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych, Fundacja PGE, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, a Partnerem Państwowa Inspekcja Pracy. Konkurs to jest integralną częścią działań KRUS w tamach międzynarodowej Kampanii propagującej dobre praktyki i zasady bezpieczeństwa pracy pn. „Wiza Zero”.


Tekst przygotował: Robert Gorczyński
Źródło i foto: KRUS

Redakcja
Redakcja
Przygotowujemy dla Was zawsze najświeższe wiadomości z branży rolniczej. Newsy, wydarzenia, relacje, opinie. Widziałeś coś ważnego? Chcesz się z nami czymś podzielić? Napisz na adres redakcja@agroprofil.pl

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników