sobota, 15 czerwca, 2024
spot_img

Najpierw ochłodzenie, a po nim wiosenna aura [POGODA]

spot_img

O poranku jeszcze ciepło- przeważnie około 0/+3 stopni. Na niebie sporo chmur z przelotnymi opadami śniegu i deszczu ze śniegiem- najwięcej opadów na poziomie 50% pojawi się na zachodzie, południu, północy i w centrum.

W ciągu dnia zacznie płynąć zimne powietrze z północy w wyniku mimo jeszcze wysokiej temperatury przelotnie padać ma głównie śnieg, krupa śnieżna lub drobny grad. Najmniej opadów na wschodzie- za wyjątkiem Roztocza i Bieszczad gdzie może popadać mżawka lub drobny śnieg- im bliżej Ukrainy tym więcej opadów. Przelotne opady dotkną około 70% regionów Polski, a 30% ominą. Spadnie od 0 do 3-4 mm- podczas opadów spadek temperatury do 0/2 stopni ciepła.

Wiatr się nasili i powieje z północy w porywach do 50 km/h. Wieczorem już w całym kraju chwyci mróz do -4/-1 stopnia, zaś w czwartek nad ranem będzie od -8 do -3 stopni.

Chłód potrzyma z nami do niedzieli włącznie. W poniedziałek zrobi się nieco cieplej, zaś od wtorku zrobi się wiosennie ciepło i bardzo słonecznie. Około 28 marca w niedzielę miejscami na południu możemy mieć 20 stopni na plusie, ale przestrzegam przed zimnem na początku kwietnia- znów temperatura spadnie znacznie poniżej 10 stopni w dzień, nocami wrócą przymrozki, niewykluczone, że z południa przybliży się niż z opadami śniegu- głównie południowy wschód Polski.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Aneta
Aneta
3 lat temu

☺️

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

1
0
Would love your thoughts, please comment.x