wtorek, 25 czerwca, 2024
spot_img

Na terenie Wielkopolski grasuje kolejny podpalacz słomy

spot_img

W ostatnich tygodniach doszło do licznych pożarów stogów siana na terenie województwa wielkopolskiego. Bezradni rolnicy z powiatu krotoszyńskiego wyznaczyli 5 tys. zł. nagrody dla osoby, która pomoże w ustaleniu sprawcy licznych podpaleń stogów słomy na terenie naszego powiatu.

5 tysięcy złotych za schwytanie sprawcy

Do podpaleń stogów siana doszło doszło  m.in. 20 sierpnia, czy 4 września. Jak ustalili zajmujący się wyjaśnieniem sprawy policjanci, każdorazowo ogień pojawiał się w okolicznościach świadczących o celowym podpaleniu. Prawdopodobnie pożary były powodowane przez tego samego sprawcę 

Wszyscy, którzy mogą pomóc ustalić dane podpalacza proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Krotoszynie pod numerami tel.: 516 912 388, 609 224 866 lub 698 849 980.

“Gwarantujemy anonimowość osoby przekazującej istotne informacje, jak również anonimowe przekazanie nagrody. Za pomoc w ujęciu sprawcy podpaleń, rolnicy z naszego powiatu przeznaczyli 5 tys. zł. nagrody” – informują krotoszyńscy policjanci.

Jeden z podpalaczy został zatrzymany

W okresie wakacyjnym, również dochodziło do licznych podpaleń. Na zdjęciach poniżej udokumentowano ogromny pożar słomy w Konarzewie z 19 sierpnia. Akcja gaszenia trwała 10 godzin, a straty wyceniono na ponad 100 tys. złotych.

Pod koniec lipca policja z Krotoszyna ujęła podpalacza, który grasował na tym terenie wcześniej. Okazał się nim 31-letni mężczyzna, zamieszkujący na terenie gminy Krotoszyn. 21 lipca spalił stodołę i dwa pola z płodami rolnymi. Oba pola znajdowały się pomiędzy miejscowościami Benice a Wielowieś i były oddalone od siebie o około 200 metrów. Tej samej nocy policjanci otrzymali kolejne zgłoszenie, tym razem paliła się stodoła w miejscowości Wielowieś.  Na szczęście bandyta wpadł w ręce policjantów i trafił do aresztu tymczasowego na trzy miesiące. Za „umyślne sprowadzenie zagrożenia dla życia i zdrowia wielu osób lub mienia w wielkich rozmiarach, mające postać pożaru” grozi mu od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło: OSP Krotoszyn; krotoszyn.naszemiasto.pl

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x