czwartek, 21 października, 2021
spot_img

MyZbieramy pomaga rolnikom podczas epidemii

-REKLAMA-spot_img
-REKLAMA-spot_img

Pierwszy w Polsce portal stworzony po to, aby zachęcać do przyjeżdżania do rolników na zbieranie dla siebie owoców i warzyw, włącza się w pomoc gospodarstwom, które mają teraz duże problemy ze sprzedażą. Z powodu epidemii koronawirusa wiele sklepów i placów targowych ograniczyło działalność, dlatego rolnicy nie mają gdzie sprzedać sadzonek czy kwiatów. Na MyZbieramy.pl rolnicy mogą darmowo zamieścić ogłoszenia, pojawiły się już pierwsze oferty z Małopolski.

– Wielu gospodarzy decyduje się na dowóz własny – warto z tego rozwiązania skorzystać. Mamy nadzieję, że pomożemy w ten sposób rolnikom w tym trudnym czasie oraz ich klientom – podkreśla Mirosław Biedroń z portalu. Ogłoszenie widoczne jest przez 100 dni, ten czas można bezpłatnie przedłużać. W każdym momencie rolnik może samodzielnie dokonać w nim zmian.

Portal MyZbieramy.pl powstał ponad 3 lata temu i promuje pomysł osobistego zbierania u rolników i płacenia na miejscu za zebrane plony. Ta propozycja spodobała się tysiącom osób, które wybrały się na samozbiory. W poprzednich sezonach całe rodziny zbierały truskawki, borówki, maliny czy jabłka. Teraz portal zachęca do kupowania u lokalnych rolników.

Partnerami portalu są Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego, Małopolska Izba Rolnicza, Małopolskie Stowarzyszenie Sołtysów, Magazyn Rolniczy Agro Profil, Stowarzyszenie Naukowo – Techniczne Inżynierów i Techników Rolnictwa oraz Kurier Dąbrowski.

 

Portal MyZbieramy.pl

Informujemy o uruchomieniu nowego portalu www.myzbieramy.pl, łączącego rolników, sadowników z osobami, które dla siebie chcą pozbierać owoce, warzywa. Idea ta z powodzeniem funkcjonuje od dawna w innych krajach, np. na polach truskawkowych Szkocji, a także innych krajach Europy. Inicjatywa Mirosława Biedronia, pomysłodawcy i realizatora tego projektu, idealnie wpisuje się w ideę skrócenia łańcucha dystrybucji żywności „prosto z pola na stół”. Żywność może być zdrowsza, tańsza, wyższej jakości. Osobisty zbiór płodów rolnych to także gwarancja źródeł ich pochodzenia, obserwacji warunków, w jakich jest wytwarzana, a także budowanie dobrych relacji między konsumentem a producentem. Dla wielu ludzi, zwłaszcza młodzieży, będzie to także szansa poznania  pracy na roli oraz budowania szacunku do tego trudu. Projekt doskonale wpisuje się także w wiele innych współczesnych haseł jak: „myśl globalnie – jedz lokalnie”, „najlepszą dietą jest ruch i praca” itp.

Poprzez portal MyZbieramy można także składać oferty pracy dla pracowników sezonowych do zbioru owoców i warzyw.

 

-REKLAMA-spot_imgspot_img
Joanna Trzymkowska
Z rolnictwem związania jestem od najmłodszych lat. Swoje pierwsze doświadczenia zdobywałam w rodzinnym gospodarstwie. Skończyłam studia rolnicze i dalej rozwijam rolnicze pasje.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Śledź nas

23,796FaniLubię
593ObserwującyObserwuj
8,820SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły