czwartek, 2 lutego, 2023
spot_imgspot_img

mojeINFOPOLE – nowa aplikacja od Syngenty

-REKLAMA-spot_img

Przyszłością każdej gałęzi gospodarki niewątpliwie są rozwiązania cyfrowe, nie inaczej jest również w branży rolniczej. Wychodząc naprzeciw wymaganiom rolników firma Syngenta oferuje dwa rozwiązania cyfrowe mojeINFOPOLE oraz NieWylegaj. Zasady ich działania podczas wideokonferencji opowiadał Digital Agriculture Lead Syngenta Tomasz Cichocki.

mojeINFOPOLE – nowa aplikacja

Wiele osób zna dotychczasową aplikację oferowaną przez Syngenta, jaką jest infopole. Jak mojeINFOPOLEpowiedział Tomasz Cichocki, po przeanalizowaniu rynku oraz przeprowadzeniu rozmów z osobami z branży agro, firma postanowiła poszerzyć ofertę i stworzyć aplikację mojeINFOPOLE, która będzie dostępna już wkrótce. Atutem aplikacji jest jej dwutorowość, ponieważ część informacji będzie zainstalowana w telefonie, a część połączona z internetem. Takie rozwiązanie jest wielkim ułatwieniem, ponieważ nie każdy użytkownik ma dostęp do internetu podczas wykonywania pracy na polu. Istotną informacją jest, że dla osób będących uczestnikami AgiClubu oraz tych, które ściągą aplikację w pierwszym okresie (ok. 3 miesięcy od wystartowania) jej działania będzie ona darmowa. Osoby, które zainstalują ją w terminie późniejszym będą ponosić koszt na zasadzie abonamentu rocznego lub dożywotniego. Aplikacja dostępna będzie do pobrania na telefony z systemami Android oraz iOS.

 

mojeINFOPOLE – funkcje aplikacji

mojeINFOPOLEmojeINFOPOLE dzięki aktualizowaniu danych, również pogodowych, pomoże rolnikowi podjąć decyzję w jaki sposób zabezpieczyć swoje uprawy oraz czy warunki pogodowe pozwolą na wykonanie zabiegów ochronnych. Dzięki monitorowaniu terenu całego kraju aplikacja będzie przydatna dla każdego rolnika. Działanie jej jest bardzo proste i intuicyjne. W aplikacji znajdą się informacje na temat najgroźniejszych agrofagów jakie można spotkać w uprawie zbóż, rzepaku czy kukurydzy, ale również informacje jakie preparaty z oferty Syngenta są rekomendowane do walki z nimi. Ciekawą i przydatną funkcją jest jej zintegrowanie z ministerialnym wykazem Środków Ochrony Roślin, dzięki czemu w szybki sposób będzie można sprawdzić etykietę interesującego nas preparatu. Pomocnym uzupełnieniem aplikacji jest obecność kalkulatorów siewu, obsady, oprysku i wilgotności kukurydzy. Dzięki powyższym funkcjom rolnik szybko dokona wyliczeń np. ile nasion potrzebne jest do wysiewu danego gatunku rośliny czy jaką ilość preparatu potrzebuje na konkretny areał. Dzięki aplikacji będzie można również dokonać pomiaru powierzchni własnych pól z możliwością zapisu tych danych.

 

NieWylegaj – na czym polega?

To aplikacja pozwalająca ocenić ryzyko wystąpienia zjawiska wylegania zbóż w oparciu o szereg informacji jakie podaje rolnik. Po wyborze gatunku rośliny i stopnia podatności odmiany na wyleganie użytkownik określa fazę rozwojową BBCH, w której uprawa aktualnie się znajduje. Po uwzględnieniu obsady po zimie rolnik podaje czy według niego plantacja wymaga dokrzewienia. Informacjami jakie należy wprowadzić jest też klasa gleby, poziom nawożenia azotem oraz zakładana wysokość plonu. Aplikacja analizując powyższe dane bierze również pod uwagę przebieg pogody. Po wprowadzeniu powyższych informacji aplikacja podaje zalecenia czy daną plantację należy regulować. Oprócz czytelnego raportu na temat plantacji użytkownik otrzymuje również rekomendacje jaki preparat i w jakiej dawce należy zastosować.

Aplikacja NieWylegaj dostępna jest do pobrania na telefony z systemami Android. Można z niej również korzystać za pomocą zwykłej przeglądarki internetowej – dostępna jest pod poniższym adresem: https://www.syngenta.pl/niewylegaj. Nie trzeba przy tym zakładać żadnego konta. Nie ma konieczności logowania. Dostępna jest za darmo dla wszystkich użytkowników.

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

spot_img

Śledź nas

24,041FaniLubię
9,709ObserwującyObserwuj
16,900SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników