czwartek, 25 lipca, 2024
spot_img

Minister Rolnictwa popularniejszy w mediach od lidera Agrounii

spot_img

Dzięki większej liczbie artykułów w prasie i na portalach internetowych Grzegorz Puda jest częściej cytowany w mediach niż Michał Kołodziejczak. Lider Agrounii pojawia się jednak więcej w radiu i telewizji – podaje Instytut Przywództwa, który sprawdził popularność medialną obu postaci. 

Od początku roku Grzegorz Puda uzyskał w prasie ponad 380 wzmianek, podczas gdy Michał Kołodziejczak – ponad 280. Największe różnice widać w przypadku dwóch pozostałych kategorii mediów. O ministrze Pudzie portale internetowe pisały 12,6 tys. razy, czyli dwa razy częściej niż 
o przedstawicielu Agrounii (6,2 tys. razy). Ten jednak uzyskał ponad dwukrotnie więcej wzmianek 
w radiu i telewizji – 2,9 tys. do 1,2 tys.

– Oceniając popularność medialną obu postaci, musimy wziąć pod uwagę dwie kwestie. Z jednej strony, ze względu na piastowane przez Grzegorza Pudę stanowisko, ma on znacznie większe możliwości dotarcia od odbiorców za pomocą mediów. Z drugiej strony, to protesty organizowane przez Agrounię, których głównym liderem jest Michał Kołodziejczak, są często tematem bardziej medialnym niż działania samego ministerstwa. To wręcz podręcznikowy przykład pokazujący różnice między liderem pozycyjnym (zajmowana pozycja), a liderem społecznym wyrastającym z zapotrzebowania konkretnej grupy. Agrounia dysponuje obecnie kapitałem medialnym i dopiero z czasem zobaczymy czy go wykorzysta, a jeśli tak, to w jaki sposób. – komentuje Piotr Gąsiorowski, prezes Instytutu Przywództwa.

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze. Agro Wydawnictwo powstało w styczniu 2016 roku i od tego czasu regularnie przekazuje polskim rolnikom wiedzę ułatwiającą prowadzenie nowoczesnego gospodarstwa. Każdego roku Magazyn Agro Profil uczestniczy w wielu wydarzeniach branżowych - między innymi Agro Show, Agro Tech Kielce, Polagra Premiery, Agro-Park, Targi Książki i wielu innych. Wydawnictwo współpracuje z wieloma pracownikami naukowymi takich placówek jak np. Instytut Ochrony Roślin, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu czy też Politechniki Bydgoskiej.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x