Noc bezwietrzna zapowiada się w pasie od województwa Świętokrzyskiego po Łódzkie, wschodnią, środkową, północną cześć Wielkopolski, Kujawy, południe i zachód woj. Pomorskiego- tutaj nad ranem pojawią się gęste mgły przy temperaturze oscylującej w pobliżu -1/+3 stopni na wysokości 2 metrów. Na północ i wschód od mgieł na niebie sporo chmur i zamglenia- tutaj temperatura spadnie do +1/+3 stopni wraz z przymrozkami przy gruncie.
Na południu i zachodzie noc pogodna z temperaturą na poziomie +3/+5 stopni i tylko w zastoiskach mrozowych możemy mieć około 0/+3 stopni na wysokości 2 metrów i przygruntowe przymrozki. Na Podhalu, w rejonie Poronina możliwy spadek temperatury do -3 stopni.
W ciągu dnia strefa pogodnego nieba z zachodu i południa przesuwać ma się na północ. Chmury, które po opadnieciu mgieł powstaną w centrum, na płnocy i wschodzie szybko będą się rozpadać i po południu już w całym kraju dużo słońca.
Wiatr na wschodzie kraju słaby do 20 km/h. W centrum, na zachodzie, południu i północy umiarkowany do 35 km/h. W górach zacznie delikatnie powiewać halny, wzrasta także przepływ z południa w związku z czym od Bramy Orawskiej- okolica Nysy, Głubczyc po Brzeg, Namysłów, Kalisz, Wieluń pojawi się silniejszy wiatr z południa do 50 km/h. Z podobną prędkością po południu zacznie wiać również na zachodzie i północy wojewóztwa Zachodniopomorskiego.
Temperatura w ciągu dnia podniesie się do 9/10 stopni w rejonie Kościerzyny, 11 stopni od Warmii po Podlasie, 12 stopni na Lubelszczyźnie, 13 stopni w centrum i na północnym zachodzie do 14/15 stopni od Ziemi Lubuskiej po Dolny Śląsk, Opolszczyznę i Małopolskę. Lokalnie w okolicy Legnicy, Wrocławia i Opola 16 stopni.