środa, 17 kwietnia, 2024
spot_imgspot_img

Makosh – nowa marka nawozów na polskim rynku

spot_img

Firma Makosh w swojej ofercie posiada szeroki asortyment nawozów mineralnych, w tym nawozy fosforowe, potasowe i klasyczne nawozy wieloskładnikowe. Na polski rynek Makosh wszedł w 2022 roku, a firma ma za sobą już ponad 9 letnie doświadczenie w dostarczaniu nawozów dla m. in. ukraińskich rolników, którym pomagają w osiąganiu najwyższych plonów.

Makosh – doświadczenie i partnerstwo

Firma Makosh stawia na długofalową współpracę, budując partnerskie relacje z każdym klientem. Ich unikalne formuły opracowywane są przez zakłady produkcyjne w 7 krajach świata, w tym w Polsce, i są odpowiedzią na realne potrzeby rolników.

Nawozy Makosh nowość na polskim rynku
Magazyny w Polsce i rozbudowana sieć logistyczna pozwala na kompleksowe dostawy nawozów Makosh, nawet w mniejszych ilościach.

Siedziba polskiego oddziału firmy Makosh zlokalizowana jest w Poznaniu. Od 2022 firma prężnie się rozwija, a niedawno otworzyła nowy magazyn nawozów w Mieczewie (woj. wielkopolskie). Dzięki rozbudowanemu zapleczu logistycznemu firma posiada kompleksowe możliwości dostarczania nawozów, również w mniejszych ilościach.

Makosh z szeroką ofertą nawozów mineralnych o potwierdzonej jakości

Pod marką Makosh dostępne są nawozy mineralne z każdego segmentu – zarówno specjalistyczne nawozy pod konkretne uprawy, nawozy PK, jak i uniwersalne kompozycje wieloskładnikowe, które można zastosować pod każdą grupę uprawianych roślin. Eksperci firmy Makosh dbają o wysoką jakość oferowanych nawozów, dlatego każda partia produktu posiada swój indywidualny certyfikat jakości, który potwierdza zarówno zawartość składników, jak i cechy fizyczne produktu, w tym skład granulometryczny. Dzięki temu nawozy nie zbrylają się i posiadają swoje deklarowane właściwości.

Nawozy Makosh charakteryzują się wysoką jakością potwierdzoną certyfikatem

Unikalne formuły nawozów Makosh pod uprawę zbóż, rzepaku, buraków, ziemniaków i kukurydzy

Receptury nawozów Makosh tworzone są z myślą o dostarczeniu wszystkich niezbędnych marko i mikroelementów w takich proporcjach, aby zaspokajały one potrzeby roślin uprawnych. Dobrą propozycją nawozu fosforowo-potasowego pod uprawę roślin okopowych i kukurydzy jest nawóz Makosh 18+ B, Zn. W swoim składzie zawiera 18% całkowitego fosforu w postaci P2O5 i 18% potasu K2O rozpuszczalnego w wodzie, a także 10,5% siarki SO3, dodatkowo wzbogacony jest w bor 0,2% i cynk 0,2%.

Makosh 18+ B, Zn – nawóz fosforowo-potasowy z siarką, borem i cynkiem

Makosh 18+ worek big bag

Makosh 18+ B, Zn, czyli połączenie nawozu fosforowo-potasowego z siarką, borem i cynkiem w jednej granuli to idealne i bardzo uniwersalne rozwiązanie dla przedsiewnego nawożenia pod wszystkie najważniejsze gatunki uprawne, w tym pod rośliny okopowe i kukurydzę.

Przedsiewne dostarczenie mikroelementów w postaci cynku i boru stymuluje rozwój systemu korzeniowego już od początkowych faz rozwoju roślin, co przekłada się na lepsze pobieranie wody i składników odżywczych z gleby. Kukurydza to gatunek wybitnie wrażliwy na niedobory cynku, szczególnie w pierwszych fazach rozwoju. Jego intensywne pobranie przypada szczególnie w okresie kwitnienia, kiedy aplikacja dolistna nawozów jest często niemożliwa, dlatego trzeba zapewnić odpowiednie odżywienie tym pierwiastkiem dużo wcześniej.

Bor z kolei odpowiada za prawidłowy proces kiełkowania łagiewki pyłkowej, ma więc wpływ na efektywność zapylania, co przekłada się na ilość zawiązanych ziarniaków w kolbie. Duża zawartość siarki w nawozie Makosh 18+ kwalifikuje go jako najlepsze rozwiązanie pod uprawę gatunków wybitnie siarkolubnych, takich jak rzepak, kukurydza, buraki cukrowe, a także rośliny motylkowe.

Redakcja
Redakcja
Przygotowujemy dla Was zawsze najświeższe wiadomości z branży rolniczej. Newsy, wydarzenia, relacje, opinie. Widziałeś coś ważnego? Chcesz się z nami czymś podzielić? Napisz na adres redakcja@agroprofil.pl

Napisz komentarz

3.4 11 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…]  popularnego portalu rolniczego AgroProfil mieli okazję zapoznać się z artykułem o Makosh Polska, w którym redakcja napisała o  marce […]

Adam Biel
Adam Biel
10 miesięcy temu

Za 2 tygodnia tak i nie dostałem nawozów

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

2
0
Would love your thoughts, please comment.x