piątek, 14 czerwca, 2024
spot_img

Ludzka zawiść nie zna granic. Ostre elementy zakopane w polu kukurydzy

spot_img

Ludzka zawiść i czyny wobec do innych czasami przybierają formy, które trudno sobie wyobrazić. Media społecznościowe obiegło zdjęcie pola w Lipnicy, w woj. kujawsko-pomorskim. Na fotografii widać spawane szpikulce, zakotwiczone w metalowej podstawie. Ktoś z premedytacją pozostawił tę „niespodziankę” na terenie pola, na którym niedługo miała ruszyć żniwa kukurydzy.

Zdj.: opracowane na podstawie fot. Dawida Sikory

Nagroda 10 tys. zł za pomoc w ujęciu sprawcy

Autor posta na Facebooku, który opublikował zdjęcie z niebezpiecznymi szpikulcami, jest równocześnie poszkodowanym rolnikiem. W obliczu braku drzew czy słupów, które można by wykorzystać do zainstalowania kamer monitoringu, postanowił zwrócić się o pomoc do społeczności internetowej. Wraz z apelem o pomoc w ujęciu sprawcy, obiecał nagrodę w wysokości 10 tysięcy złotych. 

Komentarze internautów nie pozostawiają złudzeń co do zagrożenia, jakie niosą ze sobą te szpikulce. Nie tylko mogą one spowodować przebicie opon w ciągniku czy sieczkarni polowej, co generuje koszty związane z naprawami, ale także stanowią realne zagrożenie dla ludzi i zwierząt. Kto i dlaczego mógł się kierować tak okropnymi praktykami?  

Apelujemy do wszystkich, którzy mogą posiadać jakiekolwiek informacje na ten temat, o kontakt z autorem posta. 

źródło: facebook

Napisz komentarz

2 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x