środa, 17 kwietnia, 2024
spot_imgspot_img

Libański nabywca odmówił przyjęcia ukraińskiego zboża

spot_img

Kupujący w Libanie odmówił przyjęcia ładunku, powołując się na zwłokę w terminach dostawy. Pierwszy ładunek zboża wypływający z nowo otwartych ukraińskich portów zbożowych pływa teraz po Morzu Śródziemnym, szukając nowego miejsca przeznaczenia po utracie nabywcy.

Libański nabywca nie przyjął zboża przez 5 miesięczne opóźnienie

Ambasada Ukrainy w Bejrucie opublikowała w poniedziałek zdjęcie statku Razoni i poinformowała, że ​​ładunek został odrzucony przez ostatecznego nabywcę w Libanie z powodu pięciomiesięcznego opóźnienia w dostawie. Był to pierwszy od rosyjskiej inwazji statek rolniczy, który opuścił główne porty na Morzu Czarnym, załadowany około 26 500 tonami kukurydzy, po tym, jak niedawno wynegocjowano umowę o wznowieniu eksportu.

ONZ i rząd libański nie zamierza ingerować

Rzeczniczka libańskiego ministerstwa gospodarki powiedziała, że ​​rząd nie jest zaangażowany w wysyłkę, ponieważ ładunek był przeznaczony dla sektora prywatnego. Nie ma również ingerencji ONZ – która pomogła wynegocjować porozumienie o eksporcie zboża – w kierunku, do którego zmierzają statki opuszczające Ukrainę, ponieważ są to decyzje handlowe, powiedział rzecznik sekretarza generalnego na poniedziałkowym briefingu.

Tymczasem mniejszy statek do przewozu kukurydzy z Ukrainy dotarł w poniedziałek do miejsca docelowego w Turcji, będąc pierwszym takim statkiem, który dotarł do końca, poinformowało ukraińskie ministerstwo infrastruktury. Dwóch pozostałych, którzy odeszli w tej samej karawanie, powinno dotrzeć do swoich portów za około tydzień. Do tej pory wypłynęło łącznie około 10 statków. 

źródło:twitter.com/KyivIndependent
https://www.middleeasteye.net/

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x